Velká cena, Velké Březno, velká radost

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 
Nadřazená kategorie: ROOT Kategorie: Novinky
Vytvořeno: 30. září 2017 Aktualizováno: 3. říjen 2017 Datum zveřejnění
Napsal Lenka Stránská Zobrazeno: 352

Další díl seriálu Velkých cen, tedy turnajů čtyřčlenných žákovských družstev, se konal netradičně ve čtvrtek. Byl totiž státní svátek a patron země České svatý Václav tak zařídil šachistům jeden šachový termín navíc. Umístění svátku v kalendáři na čtvrtek, povětšinou následné ředitelské volno, houbařská sezóna a příznivá předpověď počasí - to vše jsou indicie pro delší rodinné výlety někam minimálně za hranice regionu. Tipla jsem si, že víc jak dvě družstva nedáme, všude dobře, tak co doma a ještě na šachách :-) Kdepak, naše mládež má ráda i šachy, i turnaje, kdepak lesy a houby, týmy jsme měli nakonec tři!

Vedoucím výpravy byl Ing. Vladimír Hadraba, pomáhali další rodiče, babičky, řidiči...... Pssst, ať to sv. Václav neslyší.......ve zbytku Evropy ho vůbec neoslavují....28.9. jsem byla tedy pracovně v té části kontinentu, kde byl normální pracovní den, na turnaji jsem tak vůbec nebyla.....a to se pak ta reportáž tak těžce píše, přívlastky shodné neprožité jsou fádní a nudné. Ale naše žactvo hrálo tak dobře a skvěle a bezvadně, že si prostě reportáž o dalším cenném kovu i jiných úspěších zaslouží.
 
Velká cena Ústí nad Labem se konala ve Velkém Březně. Turnaje se zúčastnilo 14 týmů, z toho tři mimokrajské. Přihlášených bylo původně více, ale sestavit čtveřici nebývá jednoduché. Největšími soupeři byli novoborští a domácí - tedy pořadatelé, Březno žádný tým nemělo, Velké Březno je proslulé jinými komoditami, než šachovými oddíly :-) No a v celkovém pořadí Velkých cen byli nejnebezpečnějšími protivníky Děčín a Litoměřice.
Tož tedy teplické  Áčko......v Mostu na prvním turnaji seriálu zvítězili, tentokrát nastoupili v z jedné čtvrtiny v obměněné sestavě. Radek Škuthan to na jedničce neměl lehké a rozhodně si nemohl stěžovat na slabé soupeře. Honza Václavík úspěšně zkopíroval Most, 6,5/7. Nikita Koval i Lada Semová chtěli předejít zase nějakým nejasnostem pro vyhodnocení nejlepšího na šachovnici, kdy při rovnosti bodů rozhoduje nějaké nepevně stanovené pomocné hodnocení, oba pro jistotu uhráli 7/7! Honzík, Nikita i Lada byli nejlepšími hráči na svých šachovnicích a jako neúčastník zájezdu jen doufám, že se ceny vyhlašovaly! Prosím účastníky, aby dali vědět, třeba do komentáře, ani fotky jsem totiž k akci žádné nenašla. A v celkovém pořadí skončilo Áčko.....virbl ....zlaté! Byly to nervy, 1. Novoborský A získal stejný počet bodů, tedy 23, rozhodlo pomocné hodnocení. Ve vzájemném zápase Teplice NB porazily, tož to skončilo myslím spravedlivě. Třetí místo obsadilo první nasazené Ústí A. V celkovém pořadí Velkých cen má teplické družstvo náskok, teď ho ještě dotáhnout v listopadu doma do konce...
 
Druhé z našich týmů skončilo Céčko, 11. nasazené, 8. místo, získalo cca půlku možných bodů, výsledek velmi  dobrý! Vláďa, Tomáš, Jonáš a Vojta skončili nejvýše ze všech týmů C, a pozor, i nad všemi týmy B! Super! Elo bude většinou naskakovat.
 
Z družstva B, které skončilo jedenácté, musím vyzdvihnout dva hráče. Petr Vyslyšel druhý turnaj v životě, první deska, 5/7! Na prvním turnaji si hned uhrál čtyřku, tohle vypadá na trojku, porazil elisty, hráče z listiny talentů, účastníky mistrovství Čech....šachové tituly, třeste se! No a pak moc chválím Lucku Očenášovou, stále teprve pětiletá hráčka vybojovala 3 body! Už porazila i 4. VT! Parádní výkon. I Kuba a Filip, další členové týmu,  získali důležité body, díky všem hráčům.
 
Výsledky najdete zde
 
 
Suma sumárum, zlato, tři primáty na šachovnicích, talenti, kteří příjemně překvapují,  tři sestavená družstva,  u někoho i přírůstek rapid ELO, samá pozitiva. Ale co je hlavní, že tolik žáků si o volném dni vybere šachový turnaj! Díky hlavnímu vedoucímu, rodičům, babičkám, všem, kteří pomohli s výpravou.
 
A rovnou si všichni poznamenejte, finále Velkých cen se uskuteční 11.10. v Teplicích, snad se našim bude na Martina dařit stejně skvěle jako na Václava.

Komentáře  

+4 #1 Radek Bayer 2017-10-03 07:56
Opět nádherné výsledky, všem našim borcům děkuji za úspěšnou reprezentaci ŠK Teplice. Zkontroloval jsem výkon Petra Vyslyšela a potvrzuji, že si opravdu uhrál 3.VT, blahopřeji.
Citovat
+1 #2 Pavel Chrz 2017-10-06 22:45
Ano, šachovnice se vyhlašovaly, jen jsem to neuvedl ve zprávě v článku na krajských stránkách. Chybu v sobotu napravím. Děti obdržely malé pozlacené šachové trofeje s popiskem. A nejen vítěz 1.-4. šachovnice. Ale i nejlepší dívka a ml. žák (2005), jak je při ústeckých VC zvykem. Nu, tedy Lada a Honza si odváží sošky dvě!
Citovat

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31