Přebor školních družstev v šachu

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Nadřazená kategorie: ROOT Kategorie: Novinky
Vytvořeno: 10. říjen 2017 Aktualizováno: 10. říjen 2017 Datum zveřejnění
Napsal František Bublík Zobrazeno: 201

 

 

 Přebor školních družstev v šachu

 okresní kolo

 

Jako již každoročně si Vás dovolujeme pozvat k účasti na postupové soutěži v šachu pro žáky základních i středních škol, pořádané Šachovým svazem České republiky.

 Soutěž je volně přístupná všem žákům řádného denního studia základních i středních škol bez ohledu na registraci či neregistraci v Šachovém svazu ČR, zda jsou či nejsou členy ČUS, AŠSK či jiných organizací. Je naplánována samostatně ve třech věkových kategoriích:

 

  1. žáci z 1. – 5. tříd ZŠ

  2. žáci z 6. – 9. tříd ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií

  3. studenti a žáci středních škol – denního studia

 

Poznámka: družstva kategorie 2 a 3 mohou být doplněna i žáky mladšími při splnění podmínky příslušnosti k jedné škole; v okresním kole však každý hráč může hrát pouze za družstvo jedné věkové kategorie.

 Šachový klub Teplice a komise mládeže Ústeckého krajského šachového svazu ve spolupráci vypisují okresní kolo této soutěže.

 

Místo konání: Kulturní dům Srbice, Srbice 88, 415 01 Teplice

 (vedle Hospody u Babky, naproti OC Olympia – Hypernova Teplice)

 

Datum konání: čtvrtek 7. prosince 2017, zahájení plánujeme na 9:30 hodin.

 Přihlášky: písemně (e-mailem) nebo telefonicky na ředitele turnaje do 2. 12. 2017: Ing. Vladimír Hadraba

 Potěminova 15/2243, 415 01 TEPLICE 1, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. zam. 417 559 214, mobil 603 244 008

 Přihláška obsahuje jméno a příjmení hráče, rok narození a event. klasifikaci u registrovaných hráčů. V případě nutnosti použití jiného žáka je možné sestavu při zahájení turnaje oproti přihlášce změnit. Přihláškou škola potvrzuje, že nominovaní jsou jejími žáky a splňují podmínku vyhlášených kategorií.

 Účastníci: Chlapci i děvčata ze škol okresu Teplice bez ohledu na registraci či členství v jakékoli organizaci. Každá škola může vyslat až 8 jednotlivců do každé kategorie. Přednost mají vítězové základních kol soutěže; v případě že se základní kolo neuskutečnilo, lze účastníky stanovit nominací.

 Hrací systém: hraje se podle „Pravidel šachu FIDE “ platných od 1. 7. 2017 a „Přílohy pravidel šachu ŠSČR pro rapid a bleskový šach“ s tím upřesněním, že nepřípustný tah se trestá přidáním dvou minut ve prospěch soupeře, partie bude prohlášena za prohranou teprve po dokončení třetího nepřípustného tahu v téže partii. Bude vysvětleno při zahájení.

 Systém soutěže bude turnaj jednotlivců s vyhodnocením družstva jako čtyř nejlepších hráčů příslušné školy.

 Soutěž se bude hrát švýcarským systémem na 5 – 7 kol, v případě rovnosti bodů rozhoduje o pořadí střední buchholz, buchholz, progres, počet výher, vzájemný zápas, výsledek proti 1., 2., 3. atd., los. V případě malé účasti v kategorii bude turnaj sehrán systémem každý s každým.

 Pořadí družstev bude určeno podle výsledků jednotlivců tak, že nejlepší 4 hráči utvoří družstvo A, případní další družstvo B. Jako družstvo může být klasifikována účast minimálně dvou šachistů ze stejné školy. Žádné hostování není dovoleno.

 

A) v soutěži 1. – 5. tříd ZŠ startují žáci 1. stupně ZŠ dané školy

B) v soutěži 6. – 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií startují žáci základních škol a studenti řádného denního studia, podmínkou je příslušnost ke škole. Mladší mohou startovat ve vyšší kategorii.

C) v soutěži středních škol startují pouze studenti řádného denního studia, podmínkou je příslušnost ke škole.

Stravování: v místě konání bude možno zakoupit občerstvení i oběd dle denní nabídky restaurace.

Postupy: při účasti 1 – 3 družstev v kategorii postupuje do krajského kola vítěz. Při účasti 4 až 6 družstev v dané věkové kategorii postupují první dvě družstva, při účasti 7 a více družstev v dané věkové kategorii postupují první tři družstva.

Tempo hry: 2 x 15 minut na partii bez zápisu, čekací doba je stanovena na 10 minut od stanoveného začátku partie.

Náklady: všichni startují na vlastní náklady, možnost úhrady těchto nákladů si projednejte předem na škole, event. v příslušném školním sportovním klubu.

Vklad do turnaje: startující družstvo uhradí na místě částku 40 Kč za každého jednotlivce. ŠK Teplice vystaví potvrzení.

Doporučená doprava: autobusem, bezplatná doprava linky 112 (Benešovo nám, hlavní nádraží ČD) směr Olympia, lze i dalšími placenými spoji (prosíme o vlastní kontrolu vzhledem k možným změnám jízdních řádů). Parkování aut možné u budovy, nejlépe zboku.

Informace: veškeré případné další informace podá ředitel turnaje – adresa i telefony viz odst. „přihlášky“.

Poznámky: přezůvky nejsou potřebné. Šachový materiál zajišťuje pořadatel.

 

Turnaj bude zorganizován tak, aby byl ukončen i při maximální účasti nejpozději do 14:00 hodin.

 Srdečně Vás zveme k účasti na akci!!!

 

V Teplicích, 1. 10. 2017 Za organizátory:

 Ing. Vladimír Hadraba

 člen komise mládeže ÚKŠS pověřený řízením soutěže v okrese Teplice

 

Stáhnout propozice v *.pdf

 

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31