Včerejší mrazivou neděli jsme absolvovali výlet do Prahy. V předposledním kole 2.ligy jsme zavítali na půdu TJ Kobylisy. K utkáním jsme nastoupili v oslabené sestavě, Tomáš Vaněk a Ivan Ta Van Duy se mi omluvili již 3 týdny dopředu, navíc chyběla i naše opora týmu, Jirka Dufek, kterého skolila nemoc. Jelikož už pro nás tento match nic neřešil, povolal jsem náhradníky a čekal, s jakou sestavou vyrukují domácí.

Dle očekávání postavili téměř to nejlepší, papírové předpoklady byly jasné, především na zadních šachovnicích měli domácí vysokou Elovou převahu. Přesto jsme však zasedli k šachovnicím s bojovným odhodláním.

Po hodině hry se povedla zaknihovat půlka Františku Bublíkovi, zakrátko ho následoval i Martin Krutský...takže 1:1 byl slibný začátek. Co jsem obešel ostatní partie, tak tam už to tak slavné nebylo. Jen Honza Rubeš hrál svou hru, černými na vítězství. Vláďa Hadraba hrál podobně jako jak já téměř od zahájení koncovku, kde bojoval o plichtu. Láďa Kudrlička držel rovnou pozici. Horší pozici postavil Petr Šťastný, Benoni o něco lépe ovládal jeho soupeř. Pepa Vrchotka na 7. desce chyboval v zahájení, kde ztratil (obětoval ?!) pěšce. Jeho soupeř, nám dobře známý Kristián Chmel, zkušeně této nepřesnosti využil a získal velkou výhodu. O osudu utkání bylo nejspíš rozhodnuto, snad jen časovky to mohly ještě zvrátit. Domácí mají ale natolik zkušený tým, že si to pohlídali. Postupně prohrál Láďa Kudrlička, Petr Šťastný, Pepa Vrchotka a moje maličkost. Náročnou remízu na počítání vybojoval Vláďa Hadraba s domácí mladíkem Pařízkem. Za stavu 5,5:1,5 se tedy dohrávala poslední partie obou lídrů, náš Honza utahoval v koncovce šrouby...ale nakonec mu soupeř vyklouzl a byla z toho také remíza. Škoda, Honza to určitě musel mít někde vyhrané, počítač jistě nemilosrdně odhalí, kde mu soupeř vyklouzl, resp. kde Honza nepostupoval správně. Sumasumárum, výhra domácích 6:2 je zcela zasloužená.

Nic se neděje, v posledním kole doma hostíme v derby SK Děčín, utkání si můžeme společně s našimi přáteli užít. Je to opět až za 3 týdny v neděli 8.4.2018.

TJ Kobylisy   ŠK Teplice
Hinks-Edwards Thomas (Z, H) 2370F ½ - ½ 2333F Rubeš Jan (Z)
Slovák Kilián (Z) 2209F ½ - ½ 2121F Krutský Martin (Z)
Pařízek Vojtěch (Z) 2086F ½ - ½ 2197F Hadraba Vladimír (Z)
Kopta Pavel (Z) 2186F 1 - 0 2034F Kudrlička Ladislav (Z)
Paulovič Martin (Z) 2057F 1 - 0 2053F Šťastný Petr
Dvořák Jan 2179F 1 - 0 2036F Bayer Radek
Chmel Kristián 2133F 1 - 0 1986F Vrchotka Josef
Janda Jiří 2157F ½ - ½ 1818F Bublík František
  6 : 2  

Jelikož jsem tentokráte hrál a docela dlouho, stihl jsem jen pár fotek na konci zápasu:


Závěrečná koncovka obou lídrů byla velmi zajímavá, nakonec remis.


Domácí asi tušili, že za nás tentokráte nastoupí František Bublík, na dveřích klubovny měli toto desatero (nebo spíše jedenáctero)…J

 

Zajímavý článek z roku 2006…to by jeden nevěřil, kdo všechno byl členem TJ Kobylisy…

 

Moc se mi líbila výzdoba klubovny, obzvláště některé originální obrázky, jako tento.

 

 

 

 

…a pár fotek od Františka Bublíka, který dohrál jako první: