• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Inu věřili byste že šachy mají ohromný vliv na čistotu oken? Že devítikolový turnaj na druhém konci republiky přispívá ke zvýšení parametru LR u skel plochých? Věřte, že je tomu tak.....

Poslední dubnový víkend se ve Vyškově konalo Mistrovství ČR těch nejmladších, tedy chlapců a dívek do 8 let. Nás zajímá hlavně kategorie D8, kde měl Šachový klub Teplice dokonce dvě reprezentantky! Našla jsem článek z doby nedávné, kde na této akci jásali, že mají rekordních 20 hráček.....

ha, tak letos se mistrovství zúčastnilo dokonce 40 mladých šachistek. Já ještě pamatuji společné turnaje dohromady s kluky nebo MČR za účasti cizinek. No konkurence byla letos velikánská.

Geograficky to pro nás nebylo nijak vynikající,  loni Malenovice pod Lysou horou, letos kousek od Brna....I tak se na jižní Moravy vydala celkem velká teplická výprava, konkrétně Lucka Očenášová s maminkou Alenou, Linda Slívová s tatínkem Petrem a trenérka obou talentovaných dívek Kamila Stránská. Víc než jednu reprezentantku měly povětšinou extraligové bašty typu BŠS nebo Unichess. Z našeho kraje se do Vyškova vypravily celkem 2 šachistky, ty naše teplické.

Protože na akci musel být vyhlášený opakovaný konkurz, šlo to pak s organizací naší účasti vše rychlostí kulového blesku. Honem rychle vybrat hotel a okamžitě zaslat přihlášku, vše jsme s Kamilou řešily dálkově, během KP v rapid šachu.....inu nuda slovo neznámé. Nakonec vše  klaplo a všichni bydleli jak měli objednáno - aspoň tedy doufám, nikdo si nestěžoval. No a tak v sobotu 28.4.2018 mohla naše výprava po slavnostním zahájení začít hrát, bojovat, snažit se, no hlavně ode mě všichni dostali úkol hezky si akci užít a strávit příjemný šachový víkend.

 

Linda byla na MČR dívek do 8 let poprvé. Její jméno už soupeřkám ovšem nebylo neznámé, vždyť je to úřadující mistryně Čech. Linda zahájila turnaj výhrou. Hned v druhém kole dostala soupeřku, o které jsem už na šachových stránkách četla mnohokrát. A další pak byla hráčka, která nakonec skončila jako druhá nejlepší z českých oddílů....no suma sumárum, Linda měla celkem během dvou dnů 8 těžkých soupeřek, které hrály pěkné partie. Linda byla během prvního dne pořád na předních šachovnicích. Po pátém kole s výborným ziskem 4/5 na ni čekala první deska a utkání s nejvýše nasazenou favoritkou z Beskydské šachové školy. Takže první den skvělý, 4/6, těžké soupeřky, hezké partie, spokojenost.

Hned v neděli čekala Lindu protihráčka se slavným šachovým příjmením, Adéla Bažantová. Bod pro Lindu! A další přidala i v osmém kole! Na poslední partii se tak Linda opět usadila k první šachovnici, aby se utkala s velmi silnou šachistkou z BŠS, která letos hrála MČR do 10 let dokonce v klučičí kategorii. Linda se za šachovnicí pokala během MČR opravdu se špičkou téhle věkové kategorie a v silném turnaji nakonec obsadila vynikající šesté místo! Zahrála si se zlatou, stříbrnou i dalšími dvěma z první desítky. Potvrdila, že je opravdu mistryní Čech, do první desítky se probojovala jako jediná z hráček z českých oddílů! Pomyslně druhá "Češka" byla na 15. příčce.... Lindo, moc ti blahopřejeme k nádhernému výkonu i skvělému umístění!

 

 

Lucka ještě ani nechodí do školy, a už byla na svém druhém MČR. Loni prokázala ohromnou statečnost, v únoru byla na svém prvním turnaji a hned v květnu se vydala na republiku.... letos stále patřila k mladšímu ročníku a tuhle soutěž může hrát ještě i za rok. Lucka také může být spokojená, v letošní o dost větší konkurenci získala víc bodů, je vidět, že se zlepšuje. Letos žádné volno při lichém počtu, Lucie dokázala přehrát soupeřku celkem 4x a obsadila tak 27. příčku. Super!

 

 

Podle aktuálních informací od rodičů našich šachistek se povedlo cíl splnit, obě hráčky jsou se svým výkonem i bodovým ziskem spokojené. A já mám radost dvojnásobnou.....zaprvé krásné výsledky a za druhé ta čistá okna! Sledovala jsem oba dny chess-results nervózní jak celá psí smečka a jakmile se blížil čas zveřejnění výsledků dalšího kola, šla jsem radši pucovat okna, aby mi to lépe uteklo. Pořadatelé občas asi mysleli, že mám patrně nějaké záložní žlučníky a bydlím ve skleníku, tak vše zveřejnili o pár nekonečných minut později, a já zatím čistila a leštila....a pak jásala a slavila.

Výsledky, ze kterých budete taky jásat, najdete zde
 

 

Linda je v téhle sezóně jasně nejúspěšnější dívkou našeho kraje. Nikdo ji nepřekonal na republice ani v D10, 12, 14, 16, 18, 20....a kdo je nejlepší dívkou Ústeckého kraje v rapid šachu na základě výsledků MČR ze září ? Lada Semová! Teplické dívky jedou! Podle analýzy údajů jsou jasně nejlepšími z  našeho regionu mladé šachistky z ŠK Teplice a navíc dívky s křestním jménem od písmena L. Lada, Linda Lucka......vyzývám tak všechny Laury, Laďky, Liběny, Leontýny, Libušky i Lídy, hlaste se do ŠK Teplice! Tady mají dívky skvělé podmínky, hodné trenéry i trenérky a jak vidíte, tak i velké úspěchy! Hlásit se můžou samozřejmě i Lenky, jen ta jedna ne, tam je to marný..... :-)

 

Musím také moc pogratulovat našemu krajanovi, Vojtovi Gorejovi z Děčína, věštila jsem mu medaili a trefila jsem se, získal stříbro! Kluků bylo dokonce 96, z našeho kraje jediný, ale kvantitu jsme dohnali stříbrnou kvalitou, Vojta je moc moc šikovný.

 

Pořadatelé připravili pro účastníky perfektní program pro zabavení mezi jednotlivými koly,  hry, cvičení, malování na obličej, bublifuky......celá naše výprava si to fakt užila.

 

Uf, tak jsem si oddychla, tohle MČR mladých talentů dopadlo pro náš klub výborně. Krásné šesté místo je ohromným Lindiným úspěchem. Pořadatelé v propozicích slibovali ceny do 6. místa, tak doufám, že vše klaplo, tady ani nejde o tu cenu, ale o ten pocit dojít si na republikové akci na pódium, užít si zasloužený potlesk za super výkon. Ceny ovšem získaly všechny účastnice, i Lucie si odvezla z Vyškova pamětní list a tašku s drobnými dárky.

 

Díky, díky, gratulace a díky! Samozřejmě děkuji i rodičům Slívovým a Očenášovým za ohromnou podporu talentovaných šachistek. A jdeme slavit! Třináct let čekal teplický šach na takovýhle dívčí osmičkový úspěch....boucháme žlutomodré  špunty!

 

PS. Fotky č. 1 a č. 2 jsou samozřejmě z jiných turnajů.

 

PS.2  MČR hraje v těchto dnech také Honza Rubeš, v kategorii mužů má zatím výborných 1,5/2, jeho turnajovou cestu můžete sledovat zde 

 

PS.3 Už jsem zahlédla fotogalerii pořadatelů a hurá, splnili co slíbili a Linda si tak došla na pódium pro dinosauří věcnou cenu. Užila si tak ten zasloužený potlesk za parádní výkon. Fotografie je ze stránek pořadatelské oddílu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře  

+2 #1 Radek Bayer 2018-05-02 07:00
Paráda, velká pochvala pro Lindu i Lucku. Příjemně jste mě obě překvapily, je to úžasné mít v klubu tak šikovné dívčí naděje královské hry. Díky i vaší trenérce Kamile a v neposlední řadě i vašim rodičům za podporu. DÍKY!
Citovat