V sobotu 10. prosince se v Blažimi na Lounsku konal předvánoční šachový turnaj mladších žáků Chess Nemak 2016. Z názvu je jasné, že hlavním partnerem akce byla společnost Nemak, která podpořila a krásnými cenami motivovala ty nejmladší vyznavače královské hry. Turnaj po šachové stránce zajišťovali organizátoři z ŠK Most.

Do blažimského Kulturního domu přijelo přesně tolik šachových špuntů, kolik okének má adventní kalendář, hráči byli z Ústeckého a Středočeského kraje. A své tři reprezentanty tu měl i Šachový klub Teplice, na Lounsko se vydali Kuba Češpiva a Linda a Ondra Slívovi, vedoucí výpravy (opravuji, úspěšné výpravy!) byla Kamila Češpivová.

Turnaj se hrál na devět kol tempem 2x15 minut, pro tuto věkovou kategorii je to myslím tempo ideální J A po devíti kolech si na pódium pro speciální cenu došla naše Linda, nejmladší hráčka. A brzy své diplomy, poháry a ceny nemohla ani pobrat, zvítězila totiž v kategorii dívek. Gratulujeme!

Ondra Slíva byl nasazený jako pátý. V téhle sezóně už si jednu bramborovou medaili vybral na GP Povrly, držela jsem mu palce, ať tentokrát vyjde bedna. Ondra hrál parádně, 7/9, bodoval i s výše nasazeným, znamenalo to krásné umístění na bronzové příčce, gratuluji! I Ondra získal krásnou šachovou trofej.

 

Kubík Češpiva, specialista na spíše delší partie, vybojoval v Blažimi 4 body, i on si na pódium došel pro cenu za svůj šachový výkon, také gratuluji!

 

 

Výsledky najdete zde

Fotografie  (velký dík pořadatelům)si můžete prohlédnout zde

 

 

Tak takhle pěkně hráli tepličtí, 2. ročník turnaje se opět vydařil. Pořadatelé už začali připravovat 3. ročník a slibují i pár překvapení, naši mladší žáci se už tedy mohou začít těšit.

Komentáře  

+1 #1 Radek Bayer 2016-12-22 18:45
Nádhera, velká gratulace Lindě, Ondrovi a Kubovi. A mé osobní poděkování Kamile Češpivové, že se ujala funkce vedoucí výpravy, díky.
Citovat