V srpnu se konal jubilejní 25. ročník šachového turnaje O putovní pohár města Jeseník. Od 15. do 23.8. bojovali hráči o zmíněný pohár, ale i o další ceny a body v kongresovém sálu Priessnitzových léčebných lázní. Šachový klub Teplice reprezentoval letos Ladislav Kudrlička, spojil tak boje o ELO body s výlety po krásném koutu Moravy.

Turnaj hrají samostatně dvě skupiny, Ladislav Kudrlička byl zařazen samozřejmě do Áčka, kterého se účastní šachisté s FIDE ELO 1900 a výše. V téhle elitní skupině se sešlo 46 adeptů na zisk poháru, z toho dva IM a dva FM. Náš zástupce byl nasazený jako devatenáctý.

Hned v prvním kole mu počítač nalosoval krajana, Petra Valentu z Chess Most. Bod z derby si připsaly Teplice. V druhém kole následovala cenná remíza s mezinárodním mistrem Freislerem. V dalších sedmi kolech pak Ladislav Kudrlička získal ještě 3 body. Dokázal porazit dvě silné soupeřky, medailistky z mistrovství republiky mládeže, které budou letos reprezentovat ČR na mistrovství Evropy v Chorvatsku.

Bez bodů skončil pan Kudrlička pouze v partiích se dvěma reprezentanty sousední polské federace.

V konečném pořadí obsadil pan Kudrlička přesně své nasazovací devatenácté místo. Zvládl i pár výletů po okolí. Turnaj v Jeseníku je dobrým tipem pro ty, kteří chtějí skloubit boje za šachovnicemi s turistikou v okolí pohodových horských lázní.