V současnosti patří ŠK Teplice k nejpočetnějším, ale také nejúspěšnějším oddílům Ústeckého kraje. V seznamu členů najdeme zkušené hráče i talentované začátečníky.

 

Družstvo ŠK Teplice A hraje 2. ligu, v sezóně 2009/2010 si dokonce vyzkoušeli sílu 1. ligy. Na soupisce dostávají šanci také dorostenci a dokonce i ti nejlepší žáci. Tepličtí muži bodují a získávají medaile v krajských přeborech družstev v rapidu i v bleskovém šachu. Další družstva soutěží v nedělních krajských přeborech I, II a III. třídy.

 

ŠK Teplice získává zájemce o šachovou hru i mezi mládeží. Naši žáci hrají pod vedením hlavního trenéra Ing. Vladimíra Hadraby 1. ligu družstev mladšího dorostu již od počátku soutěže, na pár sezón se probojovali i mezi absolutní republikovou extraligovou špičku. Mezi členy ŠK Teplice najdeme medailisty z mistrovství republiky mládeže Jana Rubeše a Kamilu Stránskou, kteří reprezentovali Českou republiku i na mistrovství světa, Evropy a Evropské unie. Poháry a medaile z krajských přeborů získali také Martin Krutský, Marek Piskač, Pavol a Vojtěch Kufelovi i další členové ŠK Teplice.

 

Náš oddíl patří také k aktivním pořadatelům turnajů. Klubový přebor a Lázeňský pohár slouží k setkávání hráčů různých generací. Čtvrtý čtvrtek ve čtyři je náborový turnaj určený začátečníkům. Žáci a dorostenci z celého Ústeckého kraje i dalších regionů rádi jezdí na Velkou cenu čtyřčlenných družstev i Grand Prix. V Domě kultury můžete spatřit šachové souboje hned dvakrát ročně, při Memoriálu Antonína Drvoty v rapid šachu a při mezinárodním týdenním turnaji Open Teplice.

 

Šachový klub Teplice vydal v roce 2012 knihu Mezinárodní mistr Jindřich Trapl, ve které kolektiv autorů vzpomíná na nejlepšího teplického šachistu všech dob, na mistra světa i Evropy, skvělého trenéra mládeže a úžasně skromného člověka. V roce 2013 hostovala v družstvu teplických mladších žáků vnučka pana Jindřicha Trapla Andrea Staněčková, členka KŠ Říčany, pomohla týmu k stříbrným medailím a postupu na mistrovství republiky.

 

O medailích teplických milovníků čtyřiašedesáti polí se často dozvídají i čtenáři regionálního tisku, naši jednotlivci i kolektivy získali již několikrát ocenění v anketě O nejúspěšnějšího sportovce Teplicka. O našich nejlepších žácích a dorostencích se často píše na stránkách Gymnázia Teplice nebo ZŠ Metelkovo náměstí.

 

Máte to kousek do města, které založila královna Judita, a chcete si zkusit základní tahy královské hry? Přijďte mezi nás do Šachového klubu Teplice!