V sobotu 17.10.2015 se v Povrlech opět roztočil kolotoč jménem Gran Prix mládeže Ústeckého kraje. Byla zahájena sezóna sedmi turnajů mládeže, ze kterých se dá postoupit na následující mistrovství Čech. Dalšími zastávkami budou Chomutov, Štětí, Litoměřice, Klášterec nad Ohří, Teplice a znovu Chomutov. Hrají se vždy tři turnaje, mladší žáci, starší žáci a dorostenci, zvlášť se vyhlašují dívky. Povrly bývají tradičně první a tradičně dobré, příjemné prostředí v místní základce, pěkné ceny, rozmanitá strava…. O první body do celkového pořadí seriálu se vydali bojovat i tepličtí borci. Organizační tým aktualizoval výsledky on-line, průběžný stav jsme tak mohli sledovat z domovů my všichni na turnaji nepřítomní.

V kategorii mladších žáků nám roste nová hvězda. Honza Václavík v prvních pěti kolech uhrál pět bodů! Celkem vybojoval 5,5 a poprvé ve své šachové kariéře vystoupil v Grand Prix na stupně vítězů.

Jeho bronz je o to cennější, že Honzík může hrát kategorii mladších i příští rok. V první polovině výsledkové listiny skončili i další tepličtí šikulové, Ondra Slíva, Jonáš Burger i Vojta Kufel uhráli výborné 4/7. Dominik Hübl byl nejlepší ze všech tříbodových, Kuba Češpiva vybojoval také tři body, paráda. No a náš oddílový benjamínek Medard Popovič zvítězil dvakrát, ten může mezi mladšími soutěžit ještě další tři sezóny. Celkově nám mladší žáci udělali tentokrát velkou radost.

Mezi staršími žáky měl Šachový klub Teplice tentokrát dva reprezentanty. Na pódiu jsme si v nejlepší pětici, která získává diplomy, mohli vyfotografovat Palka Kufela.

I tenhle úspěch je velmi cenný, Palko totiž hrát za starší poprvé, loni ještě patřil k mladším. Láďa Bakányi skončil o místo lépe, než určovalo jeho papírové nasazení, získal tři body.

Při sledování soupisky dorostenců se mi v první chvíli zdálo, že máme na monitoru nějakou poruchu a nezobrazuje se mi celý text. Ale nebylo to naším přijímačem, po např. 28 dorostencích v roce 2012 nastoupili tentokrát 4, slovy čtyři šachisté. Operativně se tak změnil herní systém této kategorie na „ každý s každým a dvakrát“. Ani po šesti odehraných kolech ale nebylo jasné, kdo jaký kov získává a nastoupil tzv. armageddon. V boji o bronz prokázal teplický Filip Zeman pevnější nervy a větší šachové zkušenosti a bílými zvítězil, do Teplic tak putovaly bronzy dva.

Šachový klub Teplice byl dokonce jediným oddílem, který měl v celkovém pořadí dva medailisty, gratulujeme!

Vedoucí naší výpravy Palo Kufel tak byl spokojený, dvě placky a jeden diplom pro Teplice, ve všech kategoriích jsme měli svého reprezentanta v první pětce!

Výsledky všech tří kategorií najdete zde

Děkujeme všem našim borcům za uhrané body, příště budeme držet palce přímo na Mikuláše, kdy se bude bojovat o další body do celkového pořadí v Chomutově.