V posledním říjnovém týdnu se konalo tradiční Mistrovství Čech mládeže v šachu, 28.10. se zase sešli adepti na titul Chomutovský král v hracím sále Hřebíkárna. Tenhle jednodenní turnaj v rapid šachu přilákal celkem 61 zájemců o chomutovský šlechtický titul, z toho byli i tři zástupci ŠK Teplice. Na bronzový trůn usedl Honza Rubeš, vybojoval 5,5/7. Prohrál jen jednou, s panem zubařem, to už se nám každému stalo mnohokrát :-) . S Jeho Veličenstvem Ondrou Tomanem dokázal Honza remízovat, gratulujeme ke královskému třetímu místu.

Náš další reprezentant Matěj Kotrba obsadil se 4,5 body patnáctou příčku. Dva a půl bodu uhrál mezi převážně dospělými šachisty benjamínek teplické výpravy Ondra Slíva.

Výsledky najdete zde

Od soboty do soboty se sešli ti prakticky nejlepší hráči z Čech v Krkonoších. Pod harrachovskými skokanskými můstky bojovali kluci o medaile a postupy na jarní MČR, dívky o medalie. Náš oddíl reprezentovali tři kluci, všichni po devíti vážných partiích skončili lépe, než byli nasazeni.

V kategorii H12 si poprvé zahrál Čechy Honzík Václavík. Postoupil jako krajský přeborník v H10, většina soupeřů tedy byla nejen starších, ale i mnohem zkušenějších. Honza se nejdřív rozpinkal se silnými soupeři, aby si zvykl na atmosféru mistrovství, tempo i zátěž. No a pak už začal vítězit, celkem vybojoval 5/9! Na ELO soupeřů pak už nehleděl a kosil hráče s číslem nižším i vyšším, kluky i slečny. Poslední kolo bylo pro mě takovým malým střetem zájmů, fandila jsem celou dobu Lence z Chodova a prásk, počítač jí dal na závěr našeho borce. Ale dopadlo to dobře, Honza vyhrál a Lenka získala bronzovou dívčí medaili, tak myslím byli spokojeni oba.

Mezi dvanáctkami jsme měli ještě druhého zástupce, Palka Kufela. I ten důkladně povyskočil oproti papírovému nasazení, porážel silnější hráče, uhrál i remízy, které mu přinesou zisk ELO bodů. Palko získal 4,5/9, oba Tepličáci měli o dost vyšší výkon, než je jejich aktuální rating, paráda!

V té nejsilnější kategorii chlapců do 16 let jsme měli Marka Piskače (viz foto). Dvakrát zvítězil, porazil i hodně dobrou medailistku z dívčích soutěží. Přidal ještě čtyři remízy a se čtyřmi body obsadil 41. příčku.

Všem našim reprezentantům gratulujeme k získaným bodům!

Tepličtí si zahráli i doprovodný turnaj v bleskovém šachu. V rychlých partiích uhrál Marek Piskač moc pěkných 6,5/11. Turnaj si pro zpestření dnů plných výuky zahrál i hlavní trenér naší výpravy Ing. Vladimír Hadraba, soupeře porazil šestkrát.

Výsledky všech harrachovských turnajů najdete zde

Jsme celí napnutí, v listopadu se Honza Václavík zúčastní „svého“ mistrovství Čech v kategorii H10. Společně s ním nás bude reprezentovat Ondra Slíva, který minulý týden vyhrál prázdninový turnaj mládeže. Od 13. do 17. listopadu tak budeme držet hned dva palce najednou!