Teplická šachová výprava v sobotu 6.2. nebyla z nejpočetnějších. Není se čemu divit, termín kolidoval s jarními prázdninami našeho okresu. Ovšem i tak jsme pár reprezentantů vyslali, někdo oželel lyže, někdo se z dovolené vrátil dříve…. A tak do města Karla Hynka Máchy vyrazilo sedm nadšenců, tři mladší žáci a čtyři starší. Vedoucím výpravy byl opět trenér Pavol Kufel, posádku druhého doprovodného vozidla tvořili manželé Piskačovi.

Teplice měly oproti Štětí výpravu skromnější co do kvantity, ale rozhodně ne co se týká kvality! Stejně jako minule nám hráči udělali moc velkou radost, zvládli i v cca polovičním obsazení dovézt dvě medaile, jeden náš borec zase převálcoval všechny soupeře bez jakékoliv ztráty….parádní výkony, to se mi to pak píšou články!

Mezi mladšími si stříbro odvezl Honza Václavík. Uhrál 6/7 a je zajímavé, že se vůbec nepotkal s pozdějším vítězem. Tentokrát tedy pohár za druhou příčku a celkové upevnění pozice v seriálu Grand Prix! Jo, takhle se to hraje….

Zajímavé bylo hlavně třetí kolo: 1. šachovnice, Václavík Jan x Kufel Vojtěch. Vojta odehrál opět výborný turnaj, uhrál krásných 4,5 bodu. Prohrál jen se stříbrným oddílovým kolegou a pak s jedním cizincem. Do Litoměřic totiž tradičně přijíždějí i hosté ze SRN. S jedním (spíš jednou) z nich zase bodoval Jason Hora. Získal dva body, porazil dvě dámy, tedy dvě mladší žákyně. Mladší žáci tedy mohou být s výkonem, bodovým ziskem i umístěním spokojeni. Výsledky najdete zde

V kategorii starších žáků má tentokrát Marek Piskač svou hrací kartu asi jako vysvědčení vzorného žáky, samé jedničky shora až dolů. Dokázal porazit kompletní špičku startovní listiny a zlatý pohár získal s náskokem 1,5 bodu. Výborně a to doslova!

Pěkných 4,5 bodu získali další dva tepličtí šachisté, Nikita Koval a Palko Kufel, takhle hned vedle sebe skončili na 13. a 14. místě. Tomáš Frontz, který hraje za starší první sezónu, získal 3 body a opět si zvýšil svůj rapidový rating. Takže i v téhle kategorii všichni OK!

Výsledky starších žáků najdete zde

V kategorii dorostenců jsme tentokrát žádného zástupce neměli.

Fotky z turnaje najdete zde

A hned za ně děkuji Jirkovi Šťastnému z Kadaně. Dále děkuji teplickým šachistům za výkony, snahu, bojovnost, výhry, remízy a získané poháry! Děkuji trenérovi Palovi za obětavost a velkou trpělivost. Děkuji Věře a Michalovi Piskačovým za dopravu našich talentů na turnaj a zpět. A děkuji provozovatelům restaurace Beseda v Hrobě za silný signál na wifi, mohla jsem tak během odpoledne sledovat průběžné výsledky turnajů, fandit a nakonec se radovat z dvou míst na bedně i dalších skvělých výkonů.

Jo a víte co jsem si přečetla na facebooku? Cituji doslova a samozřejmě s tím souhlasím:,,Krajským městem šachu jsou TEPLICE !"

Další turnaj seriálu Grand Prix se bude konat v sobotu 27.2.2016 v Klášterci nad Ohří. Pokyny pro přihlašování už jsem všem rozeslala, tož neváhejte a hlaste se! Do celkového pořadí GP se počítá 5 nejlepších turnajů, po Klášterci se budou hrát ještě Teplice a Chomutov.