• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

 

Tak mládežnická ligová sezóna 2018/2019 je za námi.....Poslední sraz se uskutečnil 13.-14.4. v Liberci a naši tentokrát nejeli ani soutěž zachraňovat, ani udržet klidný střed - po vynikajících povedených devíti kolech jeli urvat stříbro nebo bronz! Takovou tu teď máme výbornou partu!

Sestava pro poslední 3 kola pod Ještědem se nerodila zas tak snadno. Ze základní šestky nemohl hrát Nikita kvůli školním povinnostem. Komplikované to měla Lada, v uvedeném termínu měla být ve škole v přírodě. Radek měl zas nějakou akci v pátek večer, tam nemohl chybět.....Ovšem kapitán Palo vše vyřešil a správně nominoval, s velkou pomocí Ladiny maminky, která naši šachistku dovezla z přírody zpět do světa figurek, s dopravou Radka pomohli naši dva věrní pomocníci, tedy Jirka Jirásek a České dráhy. Vše ještě jistil druhý kapitán Jirka Šťastný.
V Liberci se tak nakonec včas sešla sestava Kuba Šťastný, Radek Škuthan, Honza Václavík (ten získá v dalším turnaji jako cenu jistě budík), Lada Semová, Jonáš Burger a Kuba Češpiva. Klidný příjezd v pátek večer na Harcov si nakonec užili jen kluci Šťastní, ostatní se tam cestami různými dostali v sobotu ráno, včas a na správné místo.

Dopolední sobotní utkání se zdálo býti veledůležitým v oboru zisku placky. Nešlo o zlato, to už  měl jasně zabrané neporazitelný Unichess, ale stříbro nebo bronz by se našim hodilo. Libštát byl konkurentem ve vstupu na bednu, my po devíti kolech druzí, oni třetí. Loni s nimi vydřená remíza, jsou dobří. Protože na 1. lize není online, zajistila jsem si přenos jinak - uprosila jsem Jirku Šťastného, aby mi po každé partii dal vědět, ako to vyzerá. Pořád se nic nedělo, žádné zprávy, klepala jsem mobilem, co mi mé ruce v rámci držení palců dovolily, bylo jasné, že naši hrají dlouho a dlouho a soupeř je přetěžký. Až po cca dvou a půl hodině začaly chodit SMS, takto (kráceno):
Jonáš prohrál
Honzík srovnává
Kubík Č. půlka
Kuba na 1. desce remiz
Radek prohrává, vše je na Ladě
.......
.......
.........tím vyjadřuju to naš napětí
Lada vyhráaaaaaalalaaaaaa
Uf, s Libštátem jsme remizovali a zůstali průběžně druzí. Litovala jsem naše, že si málo odpočinou a hned je tu odpolední kolo.....Už jsem vyšpízovala, že odpolední soupeř Karlovy Vary nastoupí bez jedničky, ten hrál extraligu a dle online přenosu seděl ve Vlachovicích a není to Hermiona.....i tak byli protihráči dost dobří, žádná vořezávátka. Po nějakých časových zmatcích, které byly ovšem i ráno, jak jinak v naší skupině, se začalo hrát.


Opět přibližně cituji SMS:
Radek vyhrává ve 13. tahu
Jonáš prohrává
Honzík vyhrává
Kubík na šesté vyhrává
Kuba na 1. prohrává, zase je to na Ladě
Lada remizovala - vyhráli jsme 2,5:3,5!!!! (byli jsme hosti)

No tak sláva, šikovnější z nás fanoušků už si to spočítali, já nešikovná pesimistka jsem počkala na tabulku - ano, je to potvrzené, stříbro bude naše! Už nás nikdo nepředběhne! Jen tedy musí naši borci v neděli dojít k partiím a usednout a mačkat hodiny.....kdepak, tepličtí chtěli samo vyhrát i to poslední kolo. A jak se dařilo?
Jonáš vyhrál
Honzík vítězí
Kubíček prohrál
Lada vyhrála
Kuba na první remizuje
.......a teď zas dlouho nic, bylo mi to jasné, Radek hrál svoji úplně poslední ligovou mládežnickou partii, bude se chtít rozloučit výhrou
........50 v sále lidí čeká a čeká
Radek vyhrál

I poslední zápas tak skončil tříbodově pro ŠK Teplice - sláva, je z toho opravdu stříbrná příčka!!!! Takovouhle krásnou sezónu nepamatuju, ale sleduju tuhle ligu jen od roku 2004. Budu se muset výhledově podívat do statistik. Ano, pamatuju 1. místo Teplic a postup do extraligy, ale tam to bylo celé takové nervózní bez toho šťastného závěru. Tenkrát se výsledky ještě nevyhlašovaly a medaile nedávaly.....skončilo to cca....hmmmm, tak jsme první a postupujeme, tak jedeme domů. Medaile jsme si pak museli koupit sami. Pamatuju i třetí místo o prsa, to se čekalo na výsledek 2 týmů, které hrály někde jinde a výsledky vedoucí hlásili po telefonu, jejich remíza zajistila našim bronz.....tady už se medaile dávaly, ale odpadlo to sledování partií s napětím, z Litoměřic do Plzně nevidí ani Bystrozraký......
A teď tohle, parádní úspěch, medaile jasná už před posledním kolem včetně barvy kovu, nádhera. Přiznám, před zahájením sezóny bych na medaili nevsadila, ovšem na prvním srazu ve Varech už jo. Ne kvůli hře, ale kvůli fajn partě, pohodě v týmu, kvůli výborným hráčům, jejich druhým jménem je bojovnost. však si to taky Kuba z první desky okoučoval!
Během sezóny k šachovnicím usedli a o ligové stříbro se zasloužili:
Kuba Šťastný, Radek Škuthan, Nikita Koval, Honza Václavík, Lada Semová, Jonáš Burger, Kuba Češpiva a Tomáš Frontz, lví podíl mají samo trenér Palo Kufel a druhý pilot ligy Jirka Šťastný, dále všichni rodiče, kteří fandili a podporovali a vozili děti kam bylo třeba, samo i předseda Radek, který vyřizoval organizační důležité věci kolem ligy.....
Všem našim ligovým stříbrným superhrdinům gratuluji!!! Výsledky najdete nahoře v sekci Družstva/Soutěže.
PS....to se oslaví, to se oslaví!

Jo a napadlo mě, teda už pozdě, že na poslední sraz se naše družstvo mohlo přejmenovat podle známé hudební skupiny, tedy O5 a Radeček.....naši mohli být 5 a Radeček :-)

 

Komentáře  

+1 #1 pavel Chrz 2019-04-14 17:50
Blahopřeji, hráli vaši mladí celou sezónu skvěle, na ukss.cz již z místa hned článek s fotkou, dokončím pozdě večer.
Citovat
+9 #2 Jirka Jirásek 2019-04-14 20:50
Byl jsem pozván k přátelům do DC, abych jim pomohl při výcviku psů (určitě nikoho nepřekvapí, že jsem na vojně byl i psovodem), akce se však přeložila na odpoledne a tak jsem to vzal přes Liberec, Radek by se určitě dopravil sám. Viděl jsem bitvu s Libštátem a byl hrdý na naše bojovníky - Lada ať mi ten mužský rod promine, právě ona mě nejvíc ohromila odvážným průlomem vedoucím k zisku figury, kterou bravurně uplatnila k výhře. Honzík na sebe nejdříve soupeře natáhl, pak jeho útok rázně zašpuntoval a následně nádherně matil, nezdržujíc se braním věže, kterou bych určitě sežral já. Kubík hrál tak přemýšlivě, že být jeho maminkou, tak ho pohladím. Jonáš bojoval, rozhodně partii neodfláknul, ale prostě se mu nepovedla. Radek dělal tak originální až umělecké tahy, že byla radost pohledět. Až soupeř odhalil skulinu a získal rozhodující materiál. Velmi poctivý a zodpovědný výkon odvedl velký Kuba. Celkové druhé místo je skvělé, družstvo by za odměnu mohlo se mnou absolvovat branné cvičení
Citovat
+3 #3 Radek Bayer 2019-04-15 16:15
Letošní sezóna družstev je ve znamení stříbra. Béčko, Céčko a teď i ligová mládež. Co více si přát, díky přátelé, díky omladino, díky trenérko, díky trenéři, díky milí rodičové, bez vaší podpory by to též nešlo! :-)
Citovat
+3 #4 Lenka Stránská 2019-04-15 18:34
....a stříbrná skončila i naše ligová mládežnická záloha v Krajském přeboru družstev starších žáků. Stříbra a radosti je letos dosti..... :-)
Citovat