• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

 

Hned první víkend v září začala šachová sezóna naplno – rovnou Mistrovstvím ČR mládeže v rapid šachu. Do Třešti na Jihlavsku se vydala rekordní teplická výprava, hned 5 našich reprezentantů. A dařilo se!

 

Postup na základě loňského výborného výsledku měl Vládík Veverka, z krajského přeboru postoupil Lada Semová a Linda Slívová. No a divokou kartu pořadatele nakonec získali druzí z KP, tedy Honzík Václavík a Lucka Očenášová, doprovodný Open si zahrál Filip Očenáš. Doprovodný tým tvořili rodiče našich hráčů, parta teda byla velká a dobrá a tady bych to já ukončila jako dobrou akci…..ale vás asi zajímají ty výsledky a průběh turnajů…. Náš oddíl byl opět na republice vidět, na onlinech, v sále díky Vládíkovu oddílovému tričku a pak také při slavnostním vyhlašování výsledků.

 

Kategorie D10. Tady jsme měli pozor….hned dvě reprezentantky! Takových oddílů v ČR opravdu moc nenajdete. Linda dobře udělala, že v létě potrénovala na silných turnajích, že si v Bezměrově zahrála i rapid. Pohybovala se po celou dobu turnaje na předních deskách, často jsme ji sledovali online, jak se jí v partii daří…..Obehrála špičku, soupeřky měla náročné, všechny tři medailistky a další favoritky, však je to vidět na pomocném hodnocení…

Před posledním kolem už bylo jasné, že bednu mají zabranou dívky z BŠS, šlo ještě o další místa v první šestce….Lindina pozice nebyla nic moc, ale naše bojovnice (specialistka na delší partie!) v koncové blicce nakonec uhájila remízu, která znamenala 5,5/9 a  nádherné 5. místo v republice! A to Linda patřila k mladšímu ročníku, tuhle kategorii bude hrát i za rok. Pro info, nasazená byla 18. No radost ohromnou měla Linda, její doprovod a trenér v jedné osobě tatínek Petr Slíva, celá rodina, všichni tepličtí fanoušci, kteří turnaj sledovali, je to Lindin další ohromný úspěch. Z dívek z českých oddílů byla nejlepší.

 

Lucka se o možnosti startovat dozvěděla relativně na poslední chvíli, přesto neváhala a statečně se na republiku vydala. Patřila k nejmladším, na D10 je ještě moc mladá, ona tuhle kategorii může hrát ještě 2x, vždyť v krajském přeboru patřila ještě k D8…. Ale zkušenosti se do dalších reprezentačních let budou hodit, i Lucka v létě trénovala a hrála táborový rapid, příprava byla dobrá. Lucka hrála velmi dobře hned první partii a už v druhé bodovala.

Nakonec z toho byly tři výhry a přibližně obhájené nasazení, 23. příčka. Jestli dobře koukám, tak žádný jiný český oddíl neměl dvě reprezentantky, moc díky, holky naše bojovné!

 

Kategorii D12 vynechám, tady nehrála ani žádná dívka z Teplic, ale ani žádná z našeho kraje, škoda….. Tak k D14, tady už je to pro nás zajímavé, Lada Semová. První den famózní výkon, 4/6, místo na onlinech, perfektní bodový zisk, porazila i silnější zkušené hráčky…..samo je jasné, že ty dívky nahoře hrají zase s těmi nahoře a tak prásk, další kola další favoritky. Nakonec Lada prokázala opět nervy z oceli, v posledním kole vyhrála a je z toho první prestižní desítka! Výborné!

Zisk 5 bodů, skok o 7 míst nahoru oproti nasazení. Lada v kategorii mládeže končí, za rok jí budeme fandit mezi juniorkami…

 

Kategorie D10. Vládík se za poslední tři měsíce přeměnil na hráče dlouhých partií, připomenu jen jeho úspěchy na Open Teplice nebo na náročných letních turnajích v Itálii a pak v Abu Dhabí. Je to jen dobře, že už je z něj ostřílený mazák klasického šachu. V Třešti hrál dobré partie, jen mu občas chybělo pár vteřinek. Nakonec uhrál 5,5 bodu, znamenalo to 12. příčku, za mě dobré. A ohromně chválím Vláďu za oddílové tričko, ve kterém turnaj odehrál!

 

Honza Václavík skončil v KP těsně druhý, o možnosti hrát republiku se také dozvěděl až v srpnu…. V kategorii H14 patřil k mladšímu ročníku, nakonec uhrál výborných 50%. Jen škoda losu posledního kola, to dostal krajana Šimona Peroutku…. Honzík skončil 18., lépe než byl nasazený, byl nejlepší H14 z našeho kraje.

 

A co tak mám info od doprovodu, akce dobrá, naše parta výborná, děti spokojené, rodiče spokojení…..Kuriozitu jsem zaznamenala na stránkách Vlašimi, prý kvůli časovému skluzu se slavnostní zahájení konalo až po třetím kole….  J

 

No už jen ta účast teplických, 5 hráčů! 3 dívky! A pak jednou pódium, jednou desítka, dvakrát do dvacítky a 3 body Lucka, vynikající!

 

V rámci MČR se konal i silně obsazený Open pro rodiče, sourozence a další zájemce o rapidy, i tady nastoupil reprezentant ŠK Teplice. I Filip mi udělal velkou radost, 4/9 a výkon na III. třídu! Skok nahoru o 10 míst.

 

Všem našim šesti borcům velký dík, stejně tak doprovázejícím rodičům, fandícím trenérům i divákům online přenosů, všem kteří na dálku drželi palce. Linda se stala druhým nejúspěšnějším hráčem z našeho kraje, Vojta Gorej skončil čtvrtý a pak Linda pátá, do desítky se z kraje dostala ještě Lada.

 

Výsledky všech turnajů najdete zde

 

 

 

 

Uf, tak první turnaj máme za sebou, vzhůru do nové sezóny, ať je nadále úspěšná a hlavně, ať je naše mládežnická banda pořád taková super parta.

Komentáře  

+5 #1 Radek Bayer 2019-09-09 14:56
Blahopřeji všem "našim dětem" k velmi pěkným výsledkům, na začátek sezóny pro mě příjemné překvapení. Děkuji rodičům za doprovod a za výbornou motivaci. Pokud to takhle půjde dál, nemám o teplický šach strach. Jinak jen doplním Lenku, Filip Očenáš ne že jen hrál výkonem na 3.VT, on si ji také regulérně uhrál, blahopřeji, zítra už bude vidět i na webu ŠSČR.
Citovat
0 #2 tricksforkids 2019-09-21 18:24
oh yeah nice tourneys keep them up:))))))
Citovat