O víkendu 9.-10.9.2023 se v Harrachově konalo MČR mládeže v rapid šachu. Bojovalo se o medaile v kategoriích do 10, 12 a 14 let, chlapci a dívky zvlášť. Náš oddíl reprezentovali Lukáš Novák a Linda Slívová.

Lukáš, naše nová posila pro extraligu, postoupil na republiku v H14. Hlavním cílem bylo získání zkušeností při bojích s republikovou špičkou, Lukáš nakonec získal 2 body za čtyři remízy (nejcennější byla asi ta ve 3.kole) a obsadil 42. příčku, podobně jako další dva naši krajští zástupci-kluci ve svých turnajích.

Linda hrála KP v juniorské kategorii a postup tak mezi mládež ani neměla, vyšla ovšem žádost k republikové KM o divokou kartu, tak hurá. Ukázalo se, že komise měla šťastnou ruku a DK udělila velmi správně….Linda opět zazářila. Byla nasazená jako 11. a po prvním dnu to cca odpovídalo, 10.místo po 6 kolech. Druhý den sehrála klasicky, lindovsky, výše nasazené vedoucí hráčky porazila, 3/3! Pomocné hodnocení rozhodlo jasně, za 6,5 bodu jí patří bronzová medaile! Linda byla jasně nejlepší reprezentantkou našeho kraje

Výsledky, partie z předních šachovnic a fotografie najdete zde

My fanoušci měli opět ohromnou radost….nádherný víkend. Blahopřeji Lindě k další medaili z MČR a děkuji oběma našim zástupcům za reprezentaci ŠK Teplice!

Doplňuji informace přímo od účastníka turnaje, Petra Slívy:

,,Po sobotních šesti kolech to popravdě moc růžově nevypadalo. Lindu sice nikdo herně nepřehrál, přesto ale ztratila dva body vinou jednotahových nastavení - tu figury, v 6.kole dokonce dámy, což Lindu velice mrzelo. Proč k "blackoutům" došlo, můžeme jen spekulovat. Únava? Lindiny neustálé dlouhé partie bez oddechové kratší? Nebyla v tom ale sama, Lindina soupeřka a kamarádka Dominika Kaplanová (FIDE ELO 1780) si dokonce nechala dát jednoduchoučký jednotahový mat. Je to asi daň rapid šachu a časovým tísním. V sobotu večer bylo prakticky jasné, že na vyšší umístění Linda pomýšlet nemůže a druhý hrací den bude hrát o čest a pro radost, kalit vody na předních šachovnicích, remízy nenabízet a nebrat.

V neděli se ovšem Linda rozehrála tak, až nás mrzelo, že už turnaj končí. Na první šachovnici si ji postupně zvaly s náskokem vedoucí hráčky Beskydské ŠŠ. Lindě se je podařilo nejen porazit, ale i herně bezpečně přehrát. Zejména po útočné 9.partii zářila radostí a z beznadějné soboty se nakonec vyklubal velice cenný bronz ozdobený vítězstvím nad novou mistryní ČR do 14 let.

Děkujeme ŠK Teplice, že zažádal o divokou kartu a Linda nakonec na turnaj mohla jet. Děkujeme také ÚKŠS za příspěvky na tréninky Lindy, snad se jí je takto daří zúročit.

Naše nová posila Lukáš Novák se nadřel v nejtěžší kategorii H14. Republiková špička, žádný "oddychový" soupeř v poli startujících. Zkuste si tam někdo zahrát! Spousta zkušených pánů v open turnajích volí radši veteránské turnaje, než aby čelili dravému a trénovanému mládí. Devět perných partií, každý půlbod tvrdě vydolovaný. Cenné zkušenosti pro Lukáše, příprava na extraligové mače, ty také nejsou žádný med. Cesta výš ale vede právě přes takové turnaje. Teď se bude Lukášovi v krajských Grand Prix hrát mnohem lehčeji."