Sobota 2.11., v Chomutově začíná seriál turnajů mládeže v rapid šachu, Grand Prix. Hrají starší žáci, mladší žáci a dorostenci, v každé z kategorií si jdou na pódium ti nejlepší, prvních pět  a 1 dívka. Cílem je tedy být první, nebo aspoň do 5. Místa, nebo být zlatá dívka, nebo uhrát aspoň 3 body, nebo být lepší, než jsem byl nasazený, nebo si uhrát rapid ELO, nebo se potkat s kamarády z oddílu i z kraje, nebo se šťastně vrátit domů (nehodící se škrtněte).

V sobotu jsme měli nakonec 10 reprezentantů. Mezi mladšími po odhláškách z důvodu nemoci tři kluky. Kuba Maule jako zkušený hráč z GP potvrdil, že patří mezi favority a že ….no že je nejlepší. 6 bodů, porazil druhého šestibodového a právem si došel pro zlato! Odváží si krásný pohár a výborný bodový základ do pořadí seriálu.

Štěpán Doležal hraje letos celou sezónu poprvé od začátku a získal 50%, takže úspěšný turnaj. Chválí hlavně u konce turnaje pomalejší promyšlenější hru. Svůj první Grand Prix odehrál Vojta Schwarz a začal impozantně, 2/2, celkem uhrál 3 body, šachy ho hodně baví, stejně jakou celou naši výpravu.

Mezi staršími přešli letos poprvé z mladších David, Matyáš a Tymo, pro všechny tři to byl nejtěžší turnaj v sezóně, zvyknout si na starší soupeře. Ovšem naši žádný respekt ke zkušenostem těch větších šachistů. Tymo celou dobu bojoval o medaile, 4/4 byla paráda a nádher, do posledního kola byla naděje, nakonec výborné 6. místo. Matyáš měl zase lepší závěr, 4,5 bodu a velmi pěkné 10. místo. Stejně hodnotím Davida, 4 body, 15.  47 hráčů porazil cca 1500!

Dorostenci – přijeli 4 naši. Štěpán Jakoubek také letos přešel do vyšší kategorie, Štěpán Urbanský může hrát i za rok, Petr Vyslyšel a Lada Semová hrají poslední GP sezónu. Naši měli cíle nejvyšší. Sen o medaili si splnila Lada, zlato! Kafe pomohlo…. Štěpán U. s Petrem skončili velmi těsně pod stupni vítězů, 4. a 5. místo, nejdřív trochu smutek, ale jak správně řekla, na pódium pro diplom jdeme, tak dobré, oba 5 bodů. Štěpán J. napoprvé mezi „dědky“ 3,5 bodu, taky dobré.

Všichni naši mi dělali celou dobu radost, snaha, bojovnost, žádné velké smutnění nad prohrou a jedeme dál….skončil turnaj, co budeme dělat před vyhlášením…..zahrajeme si šachy! Své svěřence občas sledoval i trenér Petr, také chválil… Všichni naši hráči jsou zlatíčka a je mi ctí jim po turnaji blahopřát.

Výsledky a další info o turnaji najdete zde

Fotky si prohlédněte  zde zde

Ohromný dík patří všem, kteří se podíleli na dopravě výpravy, péči o hráče, motivaci, zajištění pohody pro hru, krásné fotky, jmenovitě moc děkuji paní Fridrichové, paní Doležalové, panu Doležalovi (+ navíc dík za nádherné fotky našich šachistů) , panu Duškovi a panu Schwarzovi! Dík i Radkovi Bayerovi, který se tu právě v sobotu školil a o pauzách přišel naše povzbudit.

Dík pořadatelům.

Tak rozjeté to GP máme dobře…..ještě zbývá 5 turnajů. Obdivuju všechny, kteří hráli i v neděli KPII (mimochodem, vítězně).

Všechny naše 2008 a mladší uvidím doufám teď v sobotu na Velké ceně Teplic!