V sobotu 9.12.2023 se konal závěrečný turnaj v rámci seriálu Velkých cen Ústeckého kraje.  Po Mostu a Teplicích byl na pořadu dne turnaj Velká cena Ústí nad Labem, který se tentokrát konal ve Velkém Březně. A turnaj to byl….relativně nezapomenutelný.

Už přípravy byly hektické….viry řádí….pojede….nepojede….oběd ano, oběd ne…nemocný….zdravý…4 družstva…..3 družstva…..bolavý zub… Definitivní soupisky se vytvořily až na místě. Nakonec jsme měli 3 týmy, přesně po čtyřech členech. Prvotní cíl byl…..nějaká medaile, pokud se zadaří.

První zprávy z hracího sálu ve Velkém Březně ovšem náš cíl změnily na….nezmrznout. Teplota v sále: 12 stupňů. V tom se hrát nedá….ale dětem to vedoucí nemůžou udělat, chtějí bojovat. A tak z bundy šály čepice a rukavice, jdeme k šachovnicím.

Tým A, Linda, Štěpán Jakoubek, Tymo a Kuba, konkurence velká. Bojují o medaile. ŠK Teplice B, Matyáš, David, Vojta, Radek. Máme tu hráče dobré, bojujte, nasazení jsou dvanáctí. V ŠK Teplice C hrají Štěpán Doležal, Alex, Ondřej a Lukáš, pro 2. a 3. a 4. desku je to jeden z prvních turnajů, Štěpán jako nejzkušenější má na 1. Desce těžké soupeře.

Dospělí si pochvalují, v sále hučí teplomety tak, že se lze normálně bavit a šachisty tím nerušíte. Motivace byla velká, čím blíž k první desce, tím blíž ke zdroji tepla…. Áčko bylo skoro celou dobu 3. Nebo 4. Lae olympijský systém se hraje hodně na poslední kolo….a to se moc nepovedlo. Každý půlbod rozhoduje, nakonec 6. místo. A hned za nimi Béčko, vyrovnané týmy. A Céčko 13., mělo skončit 16. Trenér Radek Bayer všechny chválil, každý z našich nějaké body uhrál, snažili se bojovali, vítězili….v té zimě je fakt obdivuji, i když nakonec se oteplilo až na 14,5…..

Pro nováčky: na ostatních turnajích se v zimě topí a býtá tam normálně, hraje se třeba ve škole, v jídelně, v hotelu, nebojte se hlásit na další akce!

A co nás hlavně zajímalo, celkové výsledky seriálu. Tým A, kromě dnešních hráčů v něm v prvních dvou turnajích  hráli i Lukáš Novák, David a Tonda Bartoš….získává medaili! Je to bronz!

No tak paráda, i přes absenci našich borců z důvodu nemocí zaváleli další naši borci a je to medaile! Za Ústím a Prahou. Béčko 8., Céčko 14., z 29 týmů…..no dobré!

Díky všem našim otužilým hráčům, dík trenérovi, všem rodičům, kteří pomohli s dopravou a doprovodem, dík fanouškům! Gratuluji šachistům k dobrým výkonům! Tak zas na dalším turnaji…..

A krásné svátky a šťastný a úspěšný rok 2024!