Právě dnes skončilo v Doksech Mistrovství Čech v kategorii H10 a D10, tedy chlapců a dívek do 10 let. A celé šachové Teplice se radují,akce skončila obrovským úspěchem našeho reprezentanta Jana Václavíka! Honzík uhrál parádních 6,5 bodu a obsadil krásné čtvrté místo.

Na tomto mistrovství je ale připraveno pomyslných medailí osm, tolik chlapců totiž postupuje na jarní Mistrovství České republiky mládeže v šachu.

Honzík se mohl radovat už po osmém kole, jeho bodový zisk naznačoval, že už má místo mezi šťastnou postupující partou jisté.

Tedy alespoň my laici u nás doma jsme tu v pondělí večer seděli a počítali, tak jsme rádi, že jsme v šachové matematice nezaváhali. Honza má teď dost slušnou šanci zahrát si i mistrovství Evropy. To se bude v roce 2016 konat v Praze, samozřejmě tak bude mít právo účasti více postupujících z pořadatelské země. Honzík si navíc domů z Doks dovezl kromě ceny v podobě logické hry i přímý postup na příští mistrovství Čech.

Výborný výsledek si odváží i další reprezentant Ústeckého kraje a zároveň ŠK Teplice Ondra Slíva. Získal více než 50%, uhrál 5 bodů, zahrál si na předních deskách. Je to paráda, když máme v jedné kategorii hned dva takhle dobré hráče!

Výsledky turnaje najdete zde

Na fotografii je Honzík před sobotní odpolední partií. A už tehdy mu jeho trenér a vedoucí teplické výpravy Filip Zeman předpovídal postupový úspěch.

Honza byl sice nasazený až jako 13., výsledky ale ukazují, že v téhle věkové kategorii není aktuální ELO zas tak "směroplatné". Důležitá je předvedená hra, pevná nervová soustava, schopnost prodat natrénované šachové umění. To se oběma našim zástupcům na mistrovství Čech povedlo, moc jim gratulujeme!

A také blahopřejeme trenérovi a vedoucímu akce Filipovi Zemanovi, smekáme před jeho trpělivostí a vírou v úspěch naší mládeže. Děkujeme i dalším členům výpravy Petrovi a Lindě Slívovým, kteří podporovali naše hráče po celou dobu náročného turnaje. Děkujeme i Martinovi Krutskému, který také pomáhal s tréninky a fanděním přímo tady, v Máchově kraji.

Do Doks se výhledově ještě vrátíme v dalším článku, desítky sice dnes odjíždějí radostně domů, Teplice tu ale mají své zástupce na dalších dvou republikových soutěžích, MČR juniorek a polofinále juniorů.

I během pozdního a stále jakoby večerního listopadu fandíme  společně s hrdličkou v borovém háji a děkujeme našim šachistům, Honzo, Ondro, Martine, Kamilo!