Tak už jim to začalo.....1. liga mládeže měla ve dnech 6.-7. 10. svůj první sraz téhle sezóny. Hostitelem akce bylo město lázeňské, sklářské, slavné a známé.....pamatuji jak spolužačka recitovala verše: ,, Karlovy Vary od našeho prahu, Karlovy Vary pryč, ty lstivý vrahu...." Občas si prostě jeden ty vari a Vary splete, no já tohle město miluju, i když občas mám dojem, že v centru vaří kávu z vody dovážené z Havaje ve zlatých barelech - to podle ceny nápoje.... 

K prvním čtyřem zápasům v rámci ligy mládeže do Varů vyrazila skoro celá základní sestava, tedy Kuba Šťastný, Radek Škuthan, Nikita Koval, Honza Václavík, Lada Semová, na šesté desce se prostřídali Jonáš Burger a Kuba Češpiva.

Doprovod zajišťovali trenér Palo Kufel a Pavlína Semová, diváckou a fanouškovskou základnu Teplic tvořili třeba Jirka Šťastný, Kamila Češpivová.....no mně bylo celkem líto, že už děti mé odrostly a nejedu, ale člověk míní, volby mění......Synek přijel domů odvolit a následně pokračoval k přízni na Sokolovsko - jejda, jede přes Vary a má v autě volné místo, jedu!

A tak jsem v sobotu stihla v léčebně Mánes už úvodní poradu vedoucích, jsa prostým divákem.....nebo jsouc? Naši dostali do prvního kola tým silný, nebezpečný, vyrovnaný, s předními deskami s vysokým elem, Buštěhrad....Zatím vedoucí řešili obědy a zasílání partií.....jsme se nasmáli, hospodář ŠSČR prý děkuje našemu kraji jako největšímu sponzorovi, částka kterou někteří platí za pozdní zaslání čehokoliv je prý už úctyhodná.....inu je hezké být pochválený. 

Ligovou sezónu 2018/2019 začala skvěle Lada, první výhra. Přidal se Honza, totálně puklou pozici nádherně vyhrál Jonáš. Za úkol bude doma sledovat film Dvě věže, aby si lépe všímal, kolik věží je na šachovnici.....no krásná koncovka, všichni mu nadšeně blahopřáli. Po delší době čekání na další rezultát porazil silného soupeře Kuba.....a brzy se přidal i Radek, lepší pozice, ale horší čas, koncovku zvládl za jedna. Nikita dohrával horší pozici už v klidu, partie byla dlouhá, ostatní ale solidárně čekali.....Buštěhrad naši mládežníci porazili 5:1, výborný start.

Následoval oběd a společná oslava, díky wifi jsme zjistili, že teplická  Linda hrála ve Varnsdorfu také skvěle. Po nanukové pauze čekal naše borce jeden z hlavních adeptů na postup, Unichess. Po mírných zmatcích kdy a kde se tedy sedí a hraje se zasedlo a hrálo......trenér vyhlásil že každý půlbod bude velkým úspěchem a super, nakonec ty půlbody byly dva. Před kanárem nás zachránili Nikita a Lada. 

To jsem byla ráda, že se synek přiženil do Karlovarského kraje a vzal mě tak s sebou na ligu! Děckám jsem tak dovezla něco pro povzbuzení, gumové bonbony......chtěla jsem nějaký moderní tvar, co jiného než to co je teď nejpopulárnější, o čem se nejvíc mluví,  malé hady, tedy malé mamby zelené......otrávený nebyl nikdo a všichni byli s hrou i výsledky spokojeni. První den tedy lepší než se čekalo.

 

Na druhý den nám los přidělil další dva adepty na medaile, Litoměřice a Ústí, oba týmy skončily loni před námi.... Nedělní zápasy už jsem sledovala jen dálkově, škoda, to musela být paráda, být přímo na místě!

 

V neděli jsme dopoledne sehráli partii s Litoměřicemi, ti jsou silní a ambiciózní, pohybují se kolem medailových míst.....no zestručním to, Teplice vyhrály 5:1. Dvě remízy, jinak samé výhry. A to ještě Litoměřice nastoupily v mírně jiné sestavě než v sobotu, naši ale zvládli důležitý zápas skvěle. 100% měl Jonáš, však si jeho výborného výkonu všiml i předseda komise mládeže.....jinak všichni výborně, radost veliká.

 

A odpoledne důležité derby s Ústím nad Labem. Hráči z krajského města proti nám zvolili zajímavou taktiku, nastoupili v pěti..... inu vůbec naše tréninkové metody se liší, Ústí co pamatuji se před partiemi připravovalo pravidelně šachově na soupeře, my - snad neprozradím nic tajného - jsme spíš na ty nanuky a gumové mamby....

1:0 jsme vedli z výkopu, ono to ale někdy nic neznamená....ale naši borci se nenechali zaskočit a brzy to bylo 4:0, další zápasová výhra byla v kapse......ovšem dohrát se to musí. Kapitán Kuba ještě bojoval, nervydrásající partie skončila snad už za tmy.....i když naše nervy už byly vlastně v pohodě, když vede váš tým 4,5:0,5, je to doma, i když jste ve Varech......a  zápas nakonec skončil 4,5:1,5 pro Teplice, no tak hurá!

 

Uf, když jsem viděla rozlosování, zastavil se mi dech, soupeři byli silní a mohlo to také dopadnout všelijak.....ale to bych podcenila naše borce, naši skvělou partu, bojovníky, kteří se jen tak nedají. Být tyhle zápasy box, nechtěla bych uklízet v ringu.....ano, takhle se hraje liga! Kuba Š. je pravý kapitán, Radek na druhé těžké desce 3/4. Nikita bojuje a nevzdává a zachraňuje od kanára, Honza krásných 2,5/4. Tahounem týmu je zatím Lada, 3,5/4 a ještě mi příště ukáže fintu zvanou netopýr, aby byly šachové turnaje dokonalé....(a teď si lámejte hlavu, jestli je ten netopýr nějaké zahájení). Šachový kouzelník Jonáš dokáže udělat z horší pozice parádní koncovku, delší partiové tempo mu sedí, 2/2. A bod získal i Kubík Češpiva, byl připravený hrát a bojovat a soupeř nakonec nedorazil, to ovšem není Kubova starost. Partii s těžkým soupeřem si zahrál v sobotu, je to dobrý člen šachové party.

 

Palo Kufel partie s hráči analyzoval, no občas mu Tepličáci místo partiáře předložili spíš šifru mistra Leonarda.....ale co, nebyla to liga kaligrafická, ale šachová a to důležité ze zápisu, tedy velká jednička u jména hráče ŠK Teplice, bylo čitelné vždy....

 

 

 

Krásný víkend, počasí přálo, naši byli jako i doopravdy v lázních a výsledky jsou skvělé. Nikdo rozhodně nemohl být otrávený, mamby gumové nebyly nebezpečné, ale týmu prospěšné a jediným plazem v okolí byl ten u hadího pramene....

 

Rozjetou tu ligu máme parádně, vari pryč vy chmurné myšlenky od našeho prahu, 3 zápasové výhry pro Teplice! Další dvě kola se odehrají 8.12.2018.

 

Výsledky 1. ligy mládeže A po 4. kole najdete zde

Komentáře  

+6 #1 Vladimír Hadraba 2018-10-08 22:06
blahopřeji k pěknému výsledku celého týmu!
Citovat
+5 #2 Jirka Jirásek 2018-10-09 20:01
Výborný výsledek a jednička i Lence za skvělou slovní hříčku v titulku článku. Otázkou zůstává, jaké stopy zanechá na lidském i šachovém vývoji naší omladiny jejich start v tak věkově nesourodém družstvu, jakým je tým Teplice B v začínající KP2. Protože ne každý ze starých pánů je myslitel a humanista jako Petr Šťastný a František Bublík. V družstvu je i jeden (nebudu ho jmenovat, aby se neurazil) poděs, bývalý voják vyžadující přísnou kázeň. Řečeno Lenčinými slovy - tož snad to děcká nějak přežijú
Citovat