Tak už nám začala i sezóna KáPé trojky. První zápas se odehrál…..no myslela jsem si že ve Svádově. Jenže navigace mě hnala, nic takového neexistuje…..takže se odehrál v Ústí nad Labem – Střekov – Svádov. Pak už to navigace vzala, tohle že už na světě je. No prostě naši hráli v klubovně domácího týmu Sportis Svádov Olšinky.

Úvodní výpravu vedla na místě zástupkyně kapitána Kamila Stránská, nominaci hráčů vybral kapitán Palo Kufel. Kamila byla určena řidičem družstva, však je z nominovaných jasně nejstarší…..dále ve Svádově nastoupili jednička týmu Vládík Veverka, Lada Semová, Tomáš Frontz a Kuba Češpiva. No a Kamila umí řídit, já umím navigovat, snad proto jsme to daly dohromady (to už je ale Š+ G), abychom zdárně všichni dojeli tam i zpět. A protože jsme byli šikovní, dorazili jsme na místo mnohem dříve než domácí. Naštěstí nás paní šéfová pustila do krásně vytopené hrací místnosti, za chvíli dorazila mostecká část našeho týmu ….a pak už i domácí hráči.

Pravého trenéra by asi zajímalo, jaké zahájení nebo co to má kdo hrát. Mě ovšem interesovalo jediné – zda i v hrací místnosti bude teplo, kdo by chtěl u vymýšlení pozic mrznout. Pořadatelé slíbili, mělo to jedinou podmínku…..všichni musí zavírat dveře. Jenže zevnitř chybí klika, šachisté mohou tam, ale jak pak ven…. J naštěstí pořadatelé zajistili i vnitřní celkem kompatibilní kliku a mohlo se začít hrát.

 

Domácí nějak nepředloženě zalaškovali na téma, proč že máme na první desce toho nejmladšího. Netušili, že my to stavíme opravdu podle síly hráčů. A to se taky výhledově ukázalo. Vládík černými neudělal během partie jedinou chybu, černými si soustavně vyvíjel lepší pozici a zaslouženě tak bez problémů zvítězil. Získal tak ELO body (soupeř má 1605) a skvělou poslední zkušenost před odjezdem na MČech do 12 let. Krásná partie, Vládíkův trenér bude jistě spokojený.

 

Druhý nejmladší z týmu Kuba byl také celkem rychle s partií hotový…..aljechinka mu krásně vyšla a soupeř kapituloval, je vidět, že delší tempo Kubíkovi více vyhovuje a že jeho budoucností jsou vážné partie, i když je samo hodně dobrý i v rapidu.

 

A bylo to 2:0 pro nás, dobrá výhoda, Tomáš měl pěknou pozici, kluci tipovali na 1 nebo nejhůř ½. Kamila stála divně a měla horší čas, jak už dlouho nehrála, musela víc přemýšlet, no a Lada tak nějak podobně, takové všelijaké.

 

V tu chvíli ovšem soupeři asi urafli tu kliku z dveří a měli ji. Tomáš si v lepší pozici nechal přivázat dámu a už podepisoval partiář s nulou. Kamila také prohrála, aspoň že si to rozebrala a už ví, co kde neměla tahat. Kamilu bychom měli nějak zprůměrovat s našimi bleskurychlými rapidovými žáky, kteří mají na konci partie vždy spoustu času, Kamča hrála zase tak, že jí pak ty vzácné minuty chybí. No a Lada ještě zkoušela tahat prohranou koncovku, co kdyby, soupeř ale nechyboval a dotáhl to…..se jim to hrálo, když měli tu kliku J

 

Nakonec tedy 3:2 pro Svádov i Olšinky, ale to nebylo to hlavní – důležité bylo, že Vláďa a Lada se procvičili před MČech v tom správném hracím tempu, Tomáš a Kuba získali další zkušenosti a Kamila si po delší pauze zase zahrála, snad těch partií bude letos víc. No a moc moc moc gratuluju Vládíkovi a Kubovi ke krásným výhrám, kluci, jste borci! Pro info, nejmladší hráč Svádova byl cca o 12 let starší, než náš nejstarší…..no bodovali nám ti dva nejmladší z družstva, taktika pro další zápasy je jasná, musíme nominovat ty úplně nejmladší šachistya to to bude lítat….ano, ještě máme na soupisce dva mladší hráče, než je Vládík (2009).

 
Sportis Svádov/Olšinky"C"   ŠK Teplice"C"
Sedlák Zdeněk Z 1605 0 - 1 1252 Veverka Vladimír H Z
Balvín Rudolf Z 1555 1 - 0 1609 Stránská Kamila Z ZK
Král Jaromír Z 1535 1 - 0 1300 Semová Lada Z
Beil Richard Z 1456 1 - 0 1141 Frontz Tomáš
Pačinek Oto 0 0 - 1 1034 Češpiva Jakub
  3 - 2  

 

Já jsem také získala zkušenosti a zjistila, opět, jak jsem zavostalá, v restauraci jsem platila za kávu a čaj hotově, zatímco děcka už mají platební karty….já bych snad  měla ještě kamenný partiář a tesala bych do něj pazourkem….

 Moc děkuju Vaškovi Veverkovi, který dovezl dvě pětiny týmu, fandil a povzbuzoval, velkou odměnou mu byla výhra jeho šikovného syna na první desce. Díky Kamile,  že svou výpravu krásně dovezla tam i zpět….Tomáš naštěstí pochopil, že vlastně víme, kde ta hrací místnost  je, že tu navigaci a mapu a strom s letokruhy pro určení severu máme jen pro jistou…nakonec i po zápasové prohře to není zas tak špatný start, dva získané body z partií nás řadí na průběžné šesté místo…..podrobnosti nahoře na záložce, u družstva ŠK Teplice C.