A už je tu po roce zase tradiční podzimní krkonošské Mistrovství Čech mládeže v šachu. Opět oblíbený Harrachov, po pauze se hraje zase v hotelu Skicentrum přímo pod skokanskými můstky. O medaile a tituly se bojuje v kategoriích HD 12, HD 14 a HD16, ŠK Teplice má na této prestižní akci hned tři reprezentanty, všechny do 14 let.

 

Honza Václavík i Lada Semová věděli už dlouho, že se tohoto mistrovství zúčastní. Honzík získal postup už loni, za výborné umístění v H12, Lada hraje otevřenou kategorii D14. Víc postupujících jsme po krajském přeboru neměli, vše bylo tedy jasné, Honza pojede opět s trenérem Janem Rubešem a Lada bude opět součástí skupiny Gruss and his boys and girl. Jenže…..co se nestalo……Petr Vyslyšel, čtvrtý z KP, se najednou z pozice náhradníka přesunul bleskurychle do kategorie postupující a vypukl velký mazec, rychle se rozhodnout a pokud ano, dodatečně sehnat bydlení a dopravu a vůbec všechno nahonem….naštěstí má Péťa velkou chuť zkusit zabojovat proti nejlepším českým hráčům a skvělou babičku, která vše rychle zařídila, nakonec tedy máme u Krakonoše tři teplické hráče. Honzovi Rubešovi se to vše dobře hlídá a analyzuje, když jsou všichni pohromadě v jedné věkové skupině.

 

Pořadatelé zajistili online přenosy z předních šachovnic, partie těch nejlepších  do 14 i 16 let můžete sledovat zde 

 

Hraje se od soboty, dnes právě třetí kolo. Partie začínají až do soboty 3.11. vždy v 9 00, jen ve středu bude dvojkolo, k počítačům a mobilům, můžete usednout i odpoledne.

 

Po druhém kole má zatím Honza 2/2, porazil i silného, třetího nasazeného. Petr hned v prvním kole překvapil silnějšího hráče a dokázal remízovat. A Lada zatím ½, také dobré.

 

 

Z denních reportů Jirky Šťastného na facebooku je zřejmé, že nálada v partě je dobrá, jídlo lepší než čekali a i wifi se tam najde….Škoda, že tedy naše výprava nebydlí pohromadě, každý je nakonec v jiném hotelu, inu alespoň zase procvičí i turistiku, však by byla škoda strávit týden v Krkonoších a ani se tam nezadýchat……na túry Rýžoviště – Skicentrum vzpomínám nakonec docela ráda, když vyjde počasí, je to okysličení mozku před partií nakonec užitečné.

 

Výsledky našich čtrnáctek najdete zde

 

Všem teplickým a samo i těm, co u nás hostují, tedy Kubovi a Vládíkovi, přeji co možná nejkrásnější šachový týden, hodně bodů, zkušeností, kamarádů, dobrot, zábavy….pro inspiraci, co tak dělat ve volných chvílích (jasně že až po šachových přípravách a analýzách), posílám foto z helloweenské párty našich krajanů z roku 2010, poznáte, které šachistky se proměnily na ,,pravé blondýny“?

 

Tak ať se daří, ať všem našim klapnou jejich stanovené cíle, sledujeme vás a fandíme, oni na to mají :-)

Komentáře  

+4 #1 Lenka 2018-10-31 08:30
Teplice mají první zlato! Úterní doprovodný turnaj v bleskovém šachu vyhrál s přehledem Honza Rubeš, získal 10,5/11! Gratuluju!
Citovat
+3 #2 Vladimír Hadraba 2018-11-03 14:35
Honza Václavík si zajistil jako mladší ve své kategorii přímý postup do této soutěže i pro rok 2019. Postup na MČR bohužel uniknul jen na pomocné hodnocení, chtělo to o "půlku" víc. Blahopřeji.
Citovat
+2 #3 Lenka Stránská 2018-11-03 20:47
.....a Lada skončila v kategorii D14 sedmá, super, lépe než byla nasazená. Byla nejlepší dívkou z našeho kraje. Petr skončil na svém prvním MČech cca přesně podle svého nasazení, obrovská šachová zkušenost. I Honzík skončil lépe než byl nasazený, mezi hráči mladšího ročníku patřil k nejlepším.
Všem gratuluju, díky. A dík i trenérovi Honzovi a všem dalším dospělým, kteří se o naší výpravu postarali!
Citovat
+2 #4 Lenka Stránská 2018-11-07 15:23
...a ještě suma sumárum na závěr, jak tedy dopadlo celkově MČech mládeže 12-16 let 2018 z pohledu teplických. Honza Václavík ze svého 24. nasazovacího místa nepochybně pokukoval vzhůru po postupové osmičce, bylo to ale velmi velmi velmi těžké.V kategorii patřil k mladším, snažil se, bojoval, hned v druhém kole porazil třetího nasazeného. Špička je ale velmi vyrovnaná.....k postupu na republiku nakonec Honzíkovi chyběl pouhý půlbod. Hráči na 7.-15. místě měli všichni po 6 bodech! Honza skončil tedy mezi šestibodovými patnáctý. Vybojoval si ale přímý postup na následující MČech v kategorii H14, má jistotu, že i za rok bude v říjnu balit kufry pro cestu směrem na Čechy....Lada Semová byla mezi D14 nasazená jako 10., i ona mířila výše, rozdíly mezi koeficienty soupeřek nebyly až tak obrovské....a povedlo se, Lada povyskočila na sedmou příčku, ze všech (obou) dívek našeho kraje skončila nejlépe! Ladě by stačila také půlka bodu navíc, aby si došla na pódium pro cenu, to by byla čtvrtá....ceny byly do 6. místa (jasně že nejde o tu cenu, ale o tu radost.....). Lada byla ovšem ze všech reprezentantů našeho kraje pódiu nejblíž! Petr Vyslyšel vůbec neplánoval, že do Harrachova pojede, až když oprávnění hráči účast odmítli, povolal kraj náhradníka. Petr se úkolu zhostil se ctí, hned v prvním kole remizoval se silnějším, pak dokázal zvítězit dvakrát a cca obhájil nasazení. Poprvé zažil tu mistrovskou týdenní atmosféru, kdy jsou hráči i trenéři a rodiče v šachové bublině, věnují se jen partiím, rozborům, debatám o pozicích a nic jiného ani neexistuje. Ale co je pro mě úplně hlavní, byla tam parta, banda kamarádů, užili si to a co mám zprávy, líbilo se jim! Gratuluju Honzovi, Ladě i Péťovi, díky za další šíření dobrého jména ŠK Teplice! Gratuluju ještě i Honzovi Rubešovi, který zvládal přípravy našich talentů a i vítězství v doprovodném bleskovém turnaji. A děkuju všem dalším, kteří se zasloužili o zdar akce, tedy Honzovi Rubešovi, Aleně Vyslyšelové, Petrovi Grussovi, Jirkovi Šťastnému, dalším fanouškům, kteří sledovali online přenosy a drželi palce teplickým i všem našim hostům ve všech soutěžích. Lado, Honzo, Petře, a i Vládíku, Kubo, Pavle a další, obdivuju vás a smekám! Všichni kromě "přestárlého" Pavla Šmída můžou bojovat o republiku i za rok, my fanoušci určitě zase budeme sedět u počítačů a držet tlapy! :lol:
Citovat