Přinášíme vám další porci partií našeho "A" družstva, pro potěchu a inspiraci. Partie jsou ze zápasu ŠK Teplice - ŠK Union Louny, který skončil po dramatickém boji remízou.

Komentáře  

+3 #1 Jirka Jirásek 2019-02-03 20:28
Láďa Kudrlička a Tomáš Vaněk jednička s hvězdičkou. Na těchto partiích je kuriozní to, že jejich soupeři si zahájení sami zvolili (Reitinger vídeňku a Kozák sicilku) a v 15. resp. ve 12. tahu byli KO. Dál ale chválit nelze. Honza nevidí 21.De7 a konečná, soupeř hru skoro vyrovná, načež naštěstí naleze do vidlí. 2.- 4.deska úplná katastrofa. Martin rozdává materiál ve velkém, držák Vladimír v lepší pozici si dobrovolně rozvrátí pěšcový kryt svého krále, Daniel popraven bez známek jakéhokoliv odporu. Na 5.desce Emil velmi pěkně svého soupeře přehraje, získá čistou kvalitu, ale za pár tahů ji jednotahově vrací. No a Pavel Šmíd se takovými partiemi moc nenaučí, to kluci z našeho béčka by proti Majerikovi určitě hráli podnikavěji.
Citovat
+3 #2 Petr Šťastný 2019-02-03 22:53
Máš pravdu Jirko , že kvalitou připomíná tenhle ligový zápas chvílemi opravdu spíše naši KP2 .Ale já mám rad zajímavé partie s chybami , kde se mění často hodnocení pozice.Tomáš dostal výhru ve 12.a 13 tahu na stříbrném podnose , takhle se Svešnikov nehraje.Ale slečna Reitingerová hrála výborně a Láďa s jejím tatínkem taky. Míval jsem s Petrem před lety krásné boje , snad ještě něco spolu sehrajem.
Citovat
+3 #3 Vladimír Hadraba 2019-02-06 20:45
Co na to říci? Asi po 3 měsících se na webu objevily komentáře ze snad nejblbějšího zápasu, který jsme letos v lize sehráli. Ať se každý vyjádří ke svému, za sebe musím konstatovat, že jsem byl po čtyřech hodinách kvůli práci úplně "gumový" a výsledek si můžete sami přehrát. Jirka to napsal ještě hodně slušně, sám k sobě jsem byl kritičtější o dva řády víc. Hrál jsem v letošní sezóně 7x za Teplice a 4x za Ústí, ale tohle je nejblbější konec co jsem předvedl. Družstvo to stálo 2 body a já neumím nic víc než se omluvit. Kdybych takto nezkolaboval, účast v lize v příští sezóně by byla dnes na 100%. Trochu jsem to napravil v Karlových Varech, takže ta účast není 100%, ale 99,něco. Věřím že to stačit bude. Přeji hlavně našemu "B", aby ten postup do KP1 vybojovalo, a pak jsme si mohli vzájemně pomoci - a ne jako letos, kdy hrajeme s "A" v jednom termínu.
Citovat
+3 #4 Petr Šťastný 2019-02-09 17:36
Béčko nehraje na postup , my se šachem bavíme. :-) To že máme v družstvu pohodu a tím i výsledky , které možná budou stačit na postup , je jen druhotný produkt. Asi jako koks.
Citovat
+1 #5 Jan Rubeš 2019-02-09 20:23
tak až na De7, který bych vidět měl !! (jsem jenom člověk) :lol: se teda pochválim když mě nikdo nepochválil :-) zahájení a střední hru jsem hrál vynelázevě :-) myslím že postup g4 s následným e4 byl pěkný :) jinak samozřejmě po 22.De6 je to více méně v rovnováze, ale pořád hratelná pozice kde se ledacos může stát a hned na to mi soupeř oplatil chybou tahem 23.h5.
Citovat
+1 #6 Jan Rubeš 2019-02-09 20:26
ještě doplním, že na jedničku s hvězdičkou to nebylo ale hůř jak za dva taky ne :)
Citovat
+3 #7 Petr Šťastný 2019-02-09 21:48
Já to Honzo znám , mě František taky hned tak nepochválí , ještě že se Jirka občas slituje.. :-? .Tak já tě teda chválím ,nuda to nebyla. :roll: Ovšem roztrhnout si pěšce po 5...Sf5 a jít stejně 10...0-0 a pak si nechat vyměnit hlavní obranou figuru po 15...Je8 bylo od Radka dosti opovážlivé. Za podivnou koncepci soupeře ovšem hráč nemůže , takže uznání jak tobě , tak Tomášovi za pěknou realizaci výhody. :lol:
Citovat
+2 #8 Jirka Jirásek 2019-02-09 23:43
Honza je naštěstí taky jenom (dobrý) člověk, ale má tu smůlu, že už jsem ho zařadil do kategorie šachových gigantů. A u nich já číhám na každé jejich zaváhání. Není to primárně dáno závistí, že jemu bylo na rozdíl ode mne shůry dáno, spíš je to forma mojí nutné sebeobrany. Nepáchej sebevraždu, nebij hlavou o zeď jen proto, že hraješ jak prase. Podívej se - ON neviděl tohleto a tamhleto. A hned je ten šachový osud snesitelnější. Závěrem určité podobenství - správný učitel také posuzuje mimořádně nadané žáky mnohem přísněji a vytkne jim i to, za co by jinak zbytek třídy pochválil
Citovat
+3 #9 Jirka Jirásek 2019-02-10 00:19
Petr si svou nevinnou poznámkou o koksu pěkně zavařil. Jako představitel starší generace určitě koksem mínil vedlejší produkt suché destilace uhlí, při které jako produkt hlavní vznikal svítiplyn, kterým jsme my dinosauři svítili, vařili a topili. Dneska je koks něco jiného a mám obavy, že Petr bude zavalen žádostmi, jak jej vyrobiti. A přitěžující okolností bude, že jako magistr měl vědět, k čemu mládež vlastně nabádá.
Citovat
+2 #10 Petr Šťastný 2019-02-11 12:05
Tušil jsem Jirko , že se někdo ozve. :lol: Průmyslový příměr mi ale stejně připadl vhodnější, než např. mikrobiální rezistence jako vedlejší důsledek nadměrného užívání antibiotik. Ještě mě také napadla masokostní moučka jako vedlejší produkt jatek ,ale to se s postupovým tažením našeho skvělého B týmu fakt nedalo použít.
Ale prosím tě , radši se v tom už nepitvej ... :lol:
Citovat