Již XXI. ročník turnaje Grand Prix Teplice se uskutečnil v sobotu 6.4.2024. 7 kol v rapid šachu sehráli žáci a dorostenci na počest nedožitých 82. narozenin IM Jindřicha Trapla, našeho skvělého hráče a trenéra. K figurkám usedlo úctyhodných 135 účastníků. Pro všechny byly připravené ceny, pohoštění, prostorný hrací sál, počasí se vydařilo, medaile byly, co víc bychom si mohli přát….

Již předturnajový týden byl hektický, řediteli turnaje Ing. Vladimíru Hadrabovi chodily přihlášky občas zmatečně, pozdě, nekoordinovaně, místy až chaoticky…..navíc co už je od rodičů vysloveně nezodpovědné, někteří žáci se nám jmenují stejně (smajlík). Nakonec OK, pro všechny hráče se našla jejich příslušná šachovnice i objednaný řízek. Dorazilo již zmíněných 135 hráčů z našeho regionu i Libereckého kraje. Zahrát si přišli i neregistrovaní z okolí, třeba žáci ze školního kroužku od Pala Kufla. Šachisté i doprovod ocenili náš bohatý švédský šachový stůl, kde se sešlo cukroví, ovoce, ale třeba i bramboráky…..velký dík rodičům z ŠK Teplice za nachystané pohoštění. Však nás doprovod chválil, třeba ten z Liberce slovy….už jsem byl na mnoha turnajích, ale tohle jsem ještě nikde neviděl, to moc oceňujeme… Svatý Petr zajistil, že nebyl problém se během pauzy mezi koly protáhnout venku na sluníčku, třeba i zaběhat, okysličit mozek…inu vše klapalo jak mělo.

A teď už k předvedené šachové hře. Mezi mladšími žáky se nejvíce dařilo tomu našemu nejmladšímu, Martinovi Dangovi.  5 bodů, 7.místo, zatím jeho nejlepší Grand Prix! Výborných 5 bodů uhrál i Vojta Schwarz, skončil ještě v první desítce. Nejlepší z čtyřbodových byl Kuba Maule, 4 body uhrál i Štěpán Doležal, dobré výkony. Lukáš Volenec vybojoval přesnou půlku, 3,5 bodu. Milan tentokrát získal 3 body.

Nejlepší starší žák jako přes kopírák u mladších, 5 bodů, 7.příčka, Matyáš Dušek. 13. Lukáš Novák s 4,5 bodu, 4 body získal Tonda Bartoš a David, dobré. Alex 3,5 bodu, polovina, také dobré. Tymo 3 body, asi si přál lepší výsledek, inu příště, však se do konečného pořadí GP počítají stejně jen 4 nejlepší turnaje.  A hned za ním Kuba Hovorka, také 3 body.

Mezi dorostenci skončila nejlépe z našich starší žákyně Linda Slívová, která hrála dobrovolně o kategorii výše. Zlato mezi dorostenkami, 6 místo mezi kluky. A hned přejdeme k druhé medaili pro ŠK Teplice, Lada Semová. Holky, děkujem! Potřetí 7. místo pro náš oddíl, v dorostencích Štěpán Urbanský. A 9. místo Petr Vyslyšel, ano, i maturanti si našli čas na Grand Prix. Hnat Hryhoriev hraje spíš delší partie, tentokrát rapid, 3,5 bodu, super. Štěpán Jakoubek získal 3 body, Mykyta Hlushko zvítězil dvakrát.

Výsledky i fotky najdete zde

Všimněte si, že náš turnaj je jediný z Grand Prix, kde ti nejlepší přebírají medaile na opravdových stupních vítězů! Však ty fotky pak i lépe vypadají a navíc ten pocit na opravdové bedně je ještě vítěznější…..

Gratuluji všem našim hráčům k získaným bodům, k výhrám, dívkám i k medailím. Dík pořadatelům Vladimíru Hadrabovi, Františkovi Bublíkovi, Radkovi Škuthanovi, Radkovi Bayerovi a dalším, za fotky dík Petrovi Slívovi a Jirkovi Stránskému. Speciální poděkování všem maminkám, tatínkům, babičkám a dalším příbuzným za pohoštění pro hosty, které posouvá náš turnaj o level výše.

Velké poděkování patří i paní Zdence Traplové, kterou jsme samozřejmě informovali o turnaji na počest jejího manžela…..všechny hráče moc pozdravuje a pořadatelům děkuje za krásnou akci pro šachovou mládež.

Finále Grand Prix se uskuteční 27.4.2024 v Chomutově, informace k turnaji najdete v emailech.