V sobotu 27. Dubna se z počasí zimního stalo jarní a z šachového seriálu Grand Prix se stal právě skončený seriál Grand Prix…. Někteří naši propočítávali, kolik remíz si mohou dovolit, aby získali vysněný pohár, jiní pro jistotu přepočítávali své datum narození, zda opravdu už letos hrají naposled, což je tedy velká škoda…

Výprava se chystala, skládala, auta byla obsazena úplně naknop…na poslední chvíli zasáhly choroby, ale do Chomutova jsme nakonec dorazili včetně šachových souprav, celí a natěšení na závěrečné šachové boje.

Mezi mladšími nám nakonec nastoupili dva zástupci, Kuba Maule a Štěpán Doležal. Oba v dresech, oba mezi partiemi poctivě okysličovali mozek při pobytu venku, oba se velmi velmi snažili. Kuby si předem vykl, jak musí skončit, aby mu průběžný bronzový pohár z GP na poslední chvíli nevyfoukli soupeři…..a povedlo se! Třetí v Chomutově, třetí celkově! Bronzová medaile, pohár za 3.příčku v GP, radost veliká, v celém týmu, včetně doprovázející maminky. Štěpán tentokrát přesná půlka, 3,5 bodu. V celkovém pořadí GP skončil 12. z 72 účastníků. Do celkové desítky se probojoval Vojta Schwarz, získal diplom za 10. místo v Grand Prix, i když se posledního turnaje nemohl zúčastnit…..všem třem gratuluji! Štěpán bude hrát tuto kategorii i v další sezóně.

I starší žáky nám prokosily choroby. Lukáš Novák jel na turnaj tentokrát odhodlaný získat medaili. Celou dobu se dařilo, dařilo, jedna prohra není důvod k trudomyslnosti, nakonec bronz! Výborně. Tymo Bytko tentokrál hrál partie od superrychlých až po poslední boj v sále, získal 5 bodů, 7.příčka. Alex i Kuba Hovorka výborné 4 body. Stejně tak i Matyáš Dušek, který za nás odehrál úspěšné sezóny, nastoupil i v lize, nyní se vrací do Jirkova, děkujeme!

Super, že všichni starší skončili v první půlce jedenapadesátičlenné výsledkové listiny.

Celkové v rámci GP….no výsledky ještě teď na stránkách nejsou, to byla početná kategorie, ale pro diplom si došli Lukáš a Tymo….myslím 5. a 7. místo…

Dorostenci. Někteří si vezli velké kapesníky pro loučení, třeba Lada hrála GP od svých pěti let! Petr vyslyšel ve svém posledním turnaji tohoto seriálu zabodoval, druhé místo, výborné loučení. Matyáš Hrazdíra obhájil šestou příčku podle svého nasazení. Lada Semová si přijela pro dívčí zlato, které s přehledem získala. Štěpán Jakoubek výborné 4 body. Hnat Hryhoriev 3 body, doufám, že si zahraje i Memoriál Antonína Drvoty.

V celkové dorostenecké desítce skončili kromě přítomných Patra a Lady i nepřítomný Štěpán Urbanský, na 8.místě.

A pak už se ročník 2005 fotil, loučil a vymýšlel, jak to udělat, aby na GP dál mohli jezdit….navrhla jsem jim funkci doprovodu, který si občas společně zahraje, ale bude se věnovat i žákům a dorostencům….uvidíme. Však i mně zatrnulo, na vyhlášení seriálu Grand Prix jsem byla už po dvacáté! Poprvé jsem se tam radovala v roce 2004….a pak vždy, však hráči našeho oddílu pravidelně vozí medaile i poháry. Ale hlavní je ta super parta, hráčů i rodičů.

Díky všem hráčům, rodičům i trenérům, kteří během celé sezóny hráli, vítězili, snažili se, jezdili, fotili, podporovali, hlídali, krmili, organizovali…. Dík té naší skvělé bandě žáků a dorostenců, za další várku GP medailí, diplomů, bodů a cen, velký potlesk na závěrečném vyhlášení patří právě jim. A dík pořadatelům, vše klapalo na jedničku, přeju jim, aby Chomutov vybojoval i ten hokej….